Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Emeklinin bayram ikramiyesine zam yapıldı!

Emekli bayram ikramiyesi 1100 liraya çıkarıldı.

Gündem 27.04.2021, 22:02 28.04.2021, 08:51
Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! Emeklinin bayram ikramiyesine zam yapıldı!

Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklilere ödenen bayram ikramiyesinin miktarını açıkladı. Emeklilere ödenen biner liralık bayram ikramiyesinin 1100 TL'ye çıkarıldığını açıklayan Erdoğan, kararname ile uygulamanın bayrama yetişeceğini kaydetti. Buna göre 3 Mayıs – 7 Mayıs arasında ikramiyelerin ödenmesi bekleniyor.

Milyonlarca emeklinin gözünü kulağını çevirdiği Ramazan Bayramı emekli ikramiyeleriyle ilgili müjde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'dan geldi.

İKRAMİYELERE 100 TL'LİK ZAM YAPILDI

Geçtiğimiz yıllarda Ramazan Bayramı'nda bin TL ve Kurban Bayramı'nda bin TL olmak üzere toplamda 2 bin TL ödeme yapılan ikramiyelere bu yıl 100 TL'lik bir zam geldi.

AK Parti MKYK toplantısı sonrası gazetecilerden gelen, ''Emeklilere bayram ikramiyesinin bin 500 lira gibi bir rakam konuşuluyor" soruya yanıt veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Öyle bir şey yok. Ben ne dedim? Bin + enflasyon. Büyük ihtimalle enflasyon 85 gibi oluyor, bunu inşallah 100'e tamamlayacak, inşallah bin 100 olarak yapacağız. Bunu da Meclis'e değil, bir kararname ile göndereceğiz. Vakit kaybetmeden süratle bayrama yetiştireceğiz' dedi.

Emekliler böylece Ramazan ve Kurban bayramında olmak üzere toplamda 2200 TL ikramiye alacak.

İKRAMİYELER NE ZAMAN YATACAK?

Ramazan Bayramı ikramiyesinin mayıs ayının ilk haftası yani 3-7 Mayıs tarihleri arasında yatması planlanıyor. Ayrıca Kurban Bayramı emekli ikramiyesi ile ilgili de müjdeyi veren Erdoğan, Temmuz ayının ortasında da Kurban Bayramı ikramiyelerinin yatırılacağını kaydetti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (32)
BenDeniz 5 ay önce
Sadaka mı veriyorsun ayıp ya! İnsanları evlerine hapsettin bayramlarını zehir ettin! Böyle şerefsiz bir düzen görmedim.
61 5 ay önce
ESKİDEN BU BİLE YOKTU BİDE 32 KİŞİ BEĞENMİŞ SANKİ BU HÜKÜMETTEN ÖNCEKİ İKRAMİYE VERİYORDU BEN ŞİMDİ BAŞLADIM DEVLETTE PARA KAZANMAYA MESAİME BİLE PARA VERİYOR BAYRAM İKRAMİYESİ VERİYOR ESKİDEN BU BİLE YOKTU ŞÜKRETMEYİ ÖĞRENİN 1.100 TLYİ VERMEK ZORUNDA DEĞİL DEVLET
? 5 ay önce
herkes şikayetçi oyunuzu kime verdiniz :)))) kime vereceksiniz :))))
Fuat 5 ay önce
2018 den beri 1000 tl verilen bayram ikramiyesi 1100 lira olmuş vay vee ne büyük para niye kendilerine 20 bin lira bayram ikramiyesi alırken bize 100 lira bir artış yapılmış birde bunu böbürlenerek açıklanması resmen emekliler le dalga geçilmiş
Deli Yürek 5 ay önce
Kimin parasını kime veriyor acaba
Serhan 5 ay önce
Bu pahalılık ortamında 3 yılda 100 lira zam yapabildiler ancak,
Davut 5 ay önce
Hani enflasyon oranında olacaktı? Yine kandırıldık :)
Merdo 5 ay önce
Çok büyük zam vallahi vermese daha iyiydi 100 TL ver 1000 TL al geri
Yazıklar olsun 5 ay önce
3 yıldır 1bin TL 3 yıl içinde 100 TL zam yaptınız 1100 TL'ye Çıktı Eğer yetiyorsa ozaman 1100 TL'ye geçir bakalım yüreğin varsa! Akp yazıklar olsun batsın!
Merdo 5 ay önce
Çok büyük zam vallahi vermese daha iyiydi 100 TL ver 1000 TL al geri
Haçkalı 5 ay önce
Her kararı da almasa olmaz :))
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@