7m

7m

hyundai

CHP'li Ahmet Kaya'dan elektrik tepkisi: Saray ışıl ışıl vatandaş karanlıkta ve soğukta

CHP Trabzon Milletvekili Ahmet kaya 02:15'te çektiği video ile elektrik tepkisini dile getirdi.

Gündem 29.01.2022, 16:26
CHP'li Ahmet Kaya'dan elektrik tepkisi: Saray ışıl ışıl vatandaş karanlıkta ve soğukta

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nin yanan ışıklarını göstererek, "yüksek elektrik faturası nedeniyle vatandaş tasarruf yapmak için televizyon ışığında oturuyor, esnaf buzdolabını kapatıyor; OSB'lerde 3 günlük elektrik kesintisi var ama gece saat 02:15 olmuş Saray'ın ışıkları gecenin bu saatine tamamen yanık durumda." dedi.

Trabzon dönüşü Ankara'da havaalanından evine giderken Cumhurbaşkanlığı Külliyesi yakınından geçen Kaya, gece saat 02:15 sularında Külliyedeki binaların ışıklarının ışıl ışıl yandığını görünce durarak şu açıklamaları yaptı:

"Şu an gece saat 02:15. Havaalanından evime doğru giderken, Saray'ın; Sayın Cumhurbaşkanının ve AKP yetkililerinin ifadesiyle Külliye'nin önünden geçerken bir durum dikkatimi çekti. Bakın hemen arkamda Saray görünüyor ve Saray'ın ışıkları gecenin bu saatinde tamamen yanık durumda. Işıl ışıl her taraf."

"VATANDAŞ YÜKSEK ELEKTRİK FATURALARINDAN İSYAN EDİYOR"

"Trabzon'daydım Trabzon'dan geliyorum. Sokakta, ilçelerde, esnaf gezilerinde gördüğüm hemşehrilerim elektrik faturalarını bana gösterip isyan ettiler."

"ESNAF ELEKTRİK PAHALILIĞINDAN KARANLIKTA, SOĞUKTA OTURUYOR"

"Esnafın dükkanına girdim. Esnaf elektrik pahalılığı nedeniyle, o yüksek faturalar nedeniyle dükkanda karanlık içinde oturuyor. Birçok esnaf buzdolabını kapatmış, birçok esnaf buz gibi dükkanda oturuyordu. Niye? Yüksek elektrik faturaları nedeniyle."

"VATANDAŞ TASARRUF YAPIYOR, SARAY'DA İTİBARDAN TASARRUF YOK"

"O esnaf tasarruf yapmak için bu tedbirleri alırken, ülkeyi yönetenler işte burada şatafatın, lüksün, sefanın içinde ışıl ışıl saraylarda oturmaya devam ediyor."

"OSB'LERDE ÜRETİM DURDU, SARAY'IN IŞIKLARI SABAHA KADAR YANIYOR"

"Arsin Organize sanayi Bölgemize gittim. Orada üç gündür üretim durmuş durumda. Üretim bu ülkenin olmazsa olması. Organize Sanayi Bölgelerinde üretim durmuş ama Saray'ın ışıkları sabaha kadar yanıyor. Bu kadar ışık sabaha kadar neden yanıyor?"

"GEÇİM DERDİNDEKİ VATANDAŞ TELEVİZYON IŞIĞINDA OTURUYOR"

"Hatırlayalım ne demişlerdi? İtibardan tasarruf olmaz demişlerdi. Evet onlar itibardan tasarruf etmiyor belki ama yoksul insanlar, geçim derdindeki insanlar, geçinemeyen insanlar evlerinde televizyon ışığıyla oturuyor. Ama Saray'da yaşayanlar itibardan tasarruf olmaz diyor ve Saray'ın ışıkları işte gördüğünüz gibi sabahlara kadar böyle yanıyor maalesef."


Yorumlar (22)
Davut 4 ay önce
Sanayinin elektriğini kestiler. Allah akpyi ıslah etsin.
Akcaabatlilar 4 ay önce
davut bey garip bir TROL biz onu taniyor ve asla dikkate almiyoruz,onun yazdigi yorumlari 7 yasindaki cocuk bile yirtip cöpe atiyor.
Davut 4 ay önce
Garip sanayinin elektriği kesildi diyorum sen il başkanı diyorsun. Aklın mı yok dediğimi mi anlamıyorsun?
Garip38 4 ay önce
İl başkanınıza söyleyin oturduğu yerden kem küm edene kadar biraz muhalefet gibi hareket etsinler… Ama edemezler dimi 20 sene sadece Ağustos böceği gibi cıyak cıyak ötüyorlar
Selim Gedikli 4 ay önce
Ahmet bey, muhalefet sorunu var bu ülkede, iktidar sorunu yok.
erdi61 4 ay önce
ankarada senin kaldığın lojmanlarda işil ışildir neyin mukayesesini yapıyosun işiniz gücünüz takiye
Ali Kemal 4 ay önce
Lideriniz Yalandaroğlu olduğu sürece bu vatandaş yine akp ye oy verecek. Güven vermiyorsunuz, projeniz yok, vizyonunuz yok sadece yapılanları eleştiriyorsunuz.
Yavuz 4 ay önce
Sen nerden biliyorsun bütün vatandaşın ne düşündüğünü, kendi eş dost akrabandan kıyas yapıp yorum yapıyorsun.
Hamza 4 ay önce
Yo ben vermeyecem, kendi adına konuş
Riv riv riv ??? 4 ay önce
Bu ülke sayenizde 25 sene dilsiz kalıp dil öğrenmeye çalıştı,bu ülke sayenizde 80 sene elektriksiz kalıp akşam gaz kuyruklarında sabah yağ kuyruklarında kaldıBu ülke sayenizde 30/35 sene tek partili dönem yaşadı 2.parti kurulmasına izin verilmedi
Caykara 4 ay önce
tam bir riv riv sin,osmanli zamaninda okur yazar orani en iyimser tahmin bile %2 idi utanmaz provakatör.
Riv riv davut? 4 ay önce
Davut trolu okuduğunu anlamayacak kadar ileri zeka olduğun anlaşıldı,80 yıldır tek parti döneminin bastırdığı tarih kitaplarını okuyup inandığının ispatıdır beyinsiz olduğun.. At gözlüğüde sipariş edelimmi yoksa zaten varmı ?
Remzi 4 ay önce
Cahil insan yorumu nasıl olur için güzel bir örnek, geçmişte neler yaşanmış o olayları bu millet neden yaşamış onu da öğren.
Davut 4 ay önce
25 dilsiz mi kaldı :) Kankam osmanlıda toplam 7 dişçi vardı sen git o zamanda yaşa. Allah akıl versin. Bu arada il yönetimi iyi çalışıyor he yorumları doldurmuşsunuz :)
Kemalettin 4 ay önce
AAAAh ahhhh biz oy vermiyoruz da oy verenler yüzünden biz de yanıyoruz. Yapacak birşey yok maalesef. Adam ölse de akpye oy veriyor. Değişik bir hastalık
Adalet 4 ay önce
Sen de öyle yapııp öksen CHP ye veriyorsun sanırım… :-))
Doğrucu 4 ay önce
İmamoğluda ışıl ışıl. Göz var görmez kulak var işitmez. Bilecik'ten ne haber birazda ondan bahset.
usta 4 ay önce
orası bir ülkeyi temsil ediyor beyim.
OF61 4 ay önce
hahahahahahahaaha bu halk bu ülkeyi temsil eder,SARAY 5 li ceteyi koruyor.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@