banner572

Cem Uzan Türkiye'ye karşı açtığı davayı kazandı!

Cem Uzan'ın AİHM'de Türkiye'ye Karşı Açtığı Davada Karar Verildi!

Gündem 05.03.2019, 23:16
Cem Uzan Türkiye'ye karşı açtığı davayı kazandı!

Uzun yıllardır Fransa'da yaşayan Cem Uzan, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinde çocuklarının dondurulan mal varlıkları ile ilgili Türkiye'ye karşı açtığı davayı kazandı.

"BU BÜYÜK BİR ZAFER"

Strasburg'taki mahkeme, Türkiye'nin Uzan'ın iki çocuğunun özel mülk hakkını gasp ettiği hükmüne vardı. Uzan'ın Avukatı Matthias Pujos, "Bu büyük bir zafer çünkü mahkeme Uzan'ı ve Türkiye'yi bir araya gelip bu sorunu çözmek için müzakere etmeye çağırıyor" dedi. 2002 ile 2003 yıllarında çıkan ve 'Uzan yasası' olarak bilinen kanunlarla Uzan ailesine üye tüm bireylerin Türkiye'deki mal varlığı dondurulmuştu. Buna 18 yaşından küçük ve hatta yasa çıktığı sırada hiç doğmamış çocuklar da dahil edildi.

TMSF İLE BU KONUDA ANLAŞMAK İSTİYOR

Uzan, Türkiye'ye karşı açtığı büyük kısmı ÇEAŞ ve Kepez elektrik dağıtım şirketlerine ait 2,1 milyar dolar değerindeki hisselerini geri alma davasını geçtiğimiz Aralık ayında kazandıktan sonra açıklamalarda bulunan Avukat Pujos, "Açıkçası, müvekkilim TMSF ile bu konuda anlaşmak istiyor" şeklinde konuşmuştu.


Yorumlar (2)
Dönerci 3 yıl önce
Yahu gelde bir parti kur,Döner ekmek bedavade oyum sana kaç zamandır Döner yiyemiyoruz.
Samet Erdem 3 yıl önce
Cem Uzan daha çok kazanır haksızlıkla Türkiye ye milyarca yatırım yapan adamı harcadılar ama ALLAH kimsenin yanına bırakmaz
https://cemuzan.tr.gg

Gelişmelerden Haberdar Olun

@