Bu pazar seçim olsa ?

Araştırma şirketi ORC’nin 11-13 Ağustos tarihleri arasında yaptığı araştırmada, “Bu Pazar genel seçim olsa oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisi olur?” sorusuna halkın yüzde 47,1’i “AK Parti” cevabını verdi. 30 büyükşehirde 2 bin 750 kişiyle yüz yüze anke

Gündem 22.08.2014, 11:36
Bu pazar seçim olsa ?
Araştırma şirketi ORC’nin 11-13 Ağustos tarihleri arasında yaptığı araştırmada, “Bu Pazar genel seçim olsa oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisi olur?” sorusuna halkın yüzde 47,1’i “AK Parti” cevabını verdi.
 
30 büyükşehirde 2 bin 750 kişiyle yüz yüze anket tekniği kullanılarak yapılan araştırmada halka “Bu Pazar genel seçim olsa oy vermeyi düşündüğünüz parti hangisi olur?” sorusu soruldu. Ankete katılanların yüzde 47,1’i bu Pazar genel seçim yapılsa oyunu AK Parti’ye vereceğini ifade etti. Ankete katılanların yüzde 25’i ise oyunu CHP’ye vereceğini belirtti. MHP yüzde 14,2’lik oyuyla üçüncü sırada yer alırken yüzde 10,2’lik bir kısım da bu Pazar seçim yapılsa oyunu HDP’ye vereceğini belirtti. Yapılan araştırmada yüzde 3,5’lik bir kısım da oyunu diğer partilere vereceğini kaydetti.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
sadık yılmaz bulut 7 yıl önce
Eğer Türkiye'de gerçek seçim sonucu alınacaksa bu sözde kamuoyu yoklamaları kesinlikle yasaklanmalıdır.

Tamamı yala,uydurmadır
umut kaçar 7 yıl önce
orc yaptığınız anketleri cumhurbaşkanlığı seciminde gördük alçak atın alçak
semih uzun 7 yıl önce
AKP nin oy oranı %47 gösterildiğine göre demekki gerçekte %40 ın altına düşmüş demektir birkaç aya kalmaz %30 un altınada düşer ve böylece erime devam eder. Bence AKP li ler şimdiden kendilerine başka bir parti bulsunlar o partiye kendilerini ısındırmaya başlasınlar. AKP de tıpkı DP gibi Tıpkı AP gibi Anavatan gibi tarihin çöplüğünde yerini alacaktır. Bu ülke var oldukça CHP olacaktır. CHP var oldukça bu ülke var olacaktır gerisi fasa fiso.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@