7m


7m

hyundai

Bilim Kurulu'nun KTÜ'lü üyesi Özlü: 'Dün gecenin etkilerini acı bir şekilde yaşayacağız''

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü sokağa çıkma yasağı kararı ardından yurttaşların market büfe ve bakkallara akın etmesini değerlendirdi.

Gündem 11.04.2020, 12:05
Bilim Kurulu'nun KTÜ'lü üyesi Özlü: 'Dün gecenin etkilerini acı bir şekilde yaşayacağız''

Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi KTÜ'lü Prof. Dr. Tevfik Özlü, tedbirler alınmadan ilan edilen sokağa çıkma yasağının yarattığı görüntüleri değerlendirdi. Özlü, “bugünkü karar sonrası sokağa taşan insanların etkilerini maalesef bir kaç hafta sonra acı şekilde yaşayacağız” dedi.

Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü sokağa çıkma yasağı kararı ardından bazı vatandaşların market büfe ve bakkallara akın etmesi sonrası yaşananları değerlendirdi. Özlü “sokağa çıkma yasağı kararı sonrası gelen görüntüler çok vahim” dedi.

Özlü, sokağa çıkma yasağının ardından halkın marketlere, benzin istasyonlarına yığılmasını olumsuz olarak değerlendirdi.

“Tedbirler alınmadığı için, halkımız tedbirsiz sokağa çıktığı için korkunç bir bulaşma olma olasılığı var” ifadelerini kullanan Özlü, “Çok üzgünüm, iyi gidiyorduk, ama bugünkü karar sonrası sokağa taşan insanların etkilerini maalesef bir kaç hafta sonra acı şekilde yaşayacağız. Gelen görüntüler çok vahim gerçekten çok üzgünüm” dedi.


Yorumlar (21)
Güven 2 yıl önce
Bundan su anlasiliyor süleyman Soylu sorumlulugu almali derhal istifa etmeli demokratik toplumlarda oldugu gibi
Antikus 2 yıl önce
kardesin sen bu karari süleyman soylumu aldi saniyorsun ?? bence o sedece birilerinin sözcüsü
Diyorsun 2 yıl önce
Yerinede imamoğlu yada kılıçdaroğlu geçmeli sana göre dimi...:)))))
Abdurrahman Şimşek 2 yıl önce
Sorumsuzca davranan insancıklar ne yapması gerekiyor
Emrah 2 yıl önce
Tek kelimeyle kaç gündür alınan önlemlere yazık oldu.
Abdurrahman Şimşek 2 yıl önce
Bu yasak 2 saat değil 24 saat öncede ilan edilseydi millet olarak aynı tepkiyi verirdik. Kendimizi düşünmüyorsak bari üzerimizde emeği olanları düşünelim. Sonuçta acil ihtiyacın olsa devlet görevlileri tedarik ediyor
Güven 2 yıl önce
Basit bir karar alamayan İçişleri bakani ne haldeyiz yazik
Ümit 2 yıl önce
Size gore alınan hicbir karar dogru degil.muhalefet olsunda ne olursa olsun...adam 2 gunluk icin kola almaya,cekirdek almaya,luppo almaya çıkıp markete kosuyorsa o zihniyete engel olamazsin...sirf muhalefet olmak icin yorum yapmayin.
yakun 2 yıl önce
Sokağa çıkma yasağı başladığı anda duyuru yapacaksın, 4 saat önce duyuru yaparsan olacağı budur. her şey en acemice yapılmak zorunda mı? Bunların içinde hiç mi aklı başında olan yok?
süleyman 2 yıl önce
Ne desek boş yöneticiler akılsız halk cahil al birini vur ötekine Allah sonumuzu hayr etsin
İbraam 2 yıl önce
Soylu , kararı açıklarken, Cumhurbaşkanı talimatı ‘ ile diyor. Soyluya niye kızıyorsunuz. Hepsi atanmış, maaşlı emireri. Tek akıl memleketi batağa sürüklüyor.. Haka bu işi senin partin benim partim diye algılayan cehalete sesleniyorum. Hepimiz bu gemideyiz. Babamız da olsa yapamayana, dur diyemediğimiz sürece belimiz doğrulmayacak, çocuklarımızın bir geleceği olmayacak,
yakun 2 yıl önce
Sayın soylu, bu işin kendisine göre bir iş olmadığını anlayamasa bile birisi ona bu işin kendisine uygun bir iş olmadığını ve bırakması gerektiğini söylemesi lazım.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@