Başkan Zorluoğlu’ndan Otogar açıklaması - “Değirmendere ulaşım merkezi olacak”

Başkan Zorluoğlu yeni otogar ile ilgili açıklama yaptı.

Gündem 24.07.2019, 11:23 24.07.2019, 11:43
Başkan Zorluoğlu’ndan Otogar açıklaması - “Değirmendere ulaşım merkezi olacak”

Haber61 – Haber Servisi – Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu 24 Temmuz Basın bayramı dolayısıyla basın mensupları ile bir araya geldi.

Düzenlenen programda Trabzon’a yapılması planlanan yeni otogar ile ilgili açıklamalarda bulunan Zorluoğlu, Değirmendere’nin zamanla ulaşım merkezi olacağını söyledi.

Zorluoğlu, “Otogarın çimento fabrikası bölgesine yapılacağı haberleri çıktı ama Aşkale Çimento Fabrikası Başkanı ile konuştum ama ilerleme kat edemedik. Kabul etmediler. Biz de çimento fabrikası kalıntıların kaldırılmasını rica ettik. Kutlugün tarafında bir alan denildi ama Trabzon'da ulaşım doğu batı aksında ilerliyor. Dolayısıyla otobüslerin Rize’den gelip oralardan dolaşması bana mantıklı gelmiyor. Bu aşamada Değirmendere daha uygun. Tren yolunun geleceğini ve sanayi sitesinin zamanla kalkacağını düşünürsek Değirmendere daha uygun olur. Diğer türlü yer satın almamız gerekiyor ama şuanda mümkün görünmüyor. Karar aşamasındayız. Otogar konusunda son aşamasındayız. Söz verdiğimiz ve bir kaç yıl içerisinde yapmamız gereken bir proje. Otogar şuanda en uygun Değirmendere de gözüküyor. Çimento fabrikası kalktı, küçük sanayi sitesinin de yavaş yavaş kalkmasıyla Değirmendere ulaşım merkezi olacak zamanla” dedi.
 

Yorumlar (5)
murat başkan 1 yıl önce
katı atık fabrikası kömürcüler ,döküm fabrikalarının olduğu kutlugün mevkisi acilen imara açılıp sanayi oraya taşınmalı. boşaltılan sanayiden doğacak boşlukta ulaşım merkezi yapılır. acil olması gereken budur..
Akif 1 yıl önce
Kavşağından dönemediğimiz her gün kazaya şahit olduğumuz ve her belediye başkanının işgüzar davrandığı yer örümcek ağı olur. Güldürme bizi... diğer başkan çok güldürmüştü de o yüzden yani.
yaşar çakmak 1 yıl önce
tartışılabilir...
Ali 1 yıl önce
Aşkale trabzon u da mı satın almış. Sözleşme gereği yeri terk etmesi gerekmiyormuydu. Neyin izniymiş. Eskisi 61 Prj birini yapmadan giti. Bu da boş konuşuyor Halktan biri olmayınca Vatandaş hayal kurşun.
Davut kazancı 1 yıl önce
Zihniyeti hortum akparti,,,

Gelişmelerden Haberdar Olun

@