banner539

banner526

banner533

banner513

Başbakan Yıldırım: "Libya'daki vatandaşlarımız için..."

Başbakan Yıldırım, Libya'da kaçırılan üç Türk vatandaşının bir an önce kurtarılması beklentisini ifade etti.

Gündem 04.11.2017, 22:58
Başbakan Yıldırım: "Libya'daki vatandaşlarımız için..."

Başbakan Yıldırım, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa Al-Sarraj ile telefonla görüşerek, kaçırılan üç Türk vatandaşının bir an önce kurtarılması beklentisini ifade etti.


Başbakan Binali Yıldırım, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı Fayez Mustafa El Sarraj ile telefonda görüşerek, kaçırılan 3 Türk vatandaşının bir an önce kurtarılması beklentisini vurguladı.

Başbakanlık kaynaklarından aldığı bilgilere göre Başbakan Binali Yıldırım, Libya Başkanlık Konseyi Başkanı (Başbakanı) Fayez Mustafa El Sarraj ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede, Libya'da kaçırılan üç Türk vatandaşının durumu ele alındı. Yıldırım, konuyu yakından takip ettiklerini belirterek Türkiye'nin vatandaşların bir an önce kurtarılması beklentisini vurguladı ve bu konuda her türlü yardıma hazır olunduğunu belirtti.

Başbakan Sarraj, Libya makamlarının, kaçırılan üç vatandaşın kurtarılması için tüm imkanlarını seferber ettiklerini, en kısa sürede vatandaşları kurtarmayı ümit ettiklerini belirterek gelişmeler hakkında bilgi verdi.

Görüşmede ayrıca, Libya'nın bölünmüşlüğünün aşılarak, bir an önce istikrara kavuşmasına verilen önem bir kez daha vurgulanarak, BM Genel Kurulu'nda açıklanan yeni yol haritasına Türkiye'nin desteği ifade edildi.
Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@