Başbakan Yıldırım'dan Demirtaş'a sert cevap

Demirtaş'ın PKK'ya yönelik sözlerine yanıt verdi.

Gündem 04.09.2016, 18:12 04.09.2016, 18:23
Başbakan Yıldırım'dan Demirtaş'a sert cevap

Diyarbakır'da gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Başbakan Binali Yıldırım, HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın Alman basınında yer alan sözlerine çok sert çıktı. Başbakan Yıldırım, Demirtaş'a, 'Almanya'dan konuşacağına Tanışık köyünde konuş' diye seslendi. Demirtaş, Almanya’nın Süddeutsche Gazetesi’ne verdiği mülakatta PKK'yı terör örgütü olarak tanımlamadıklarını söylemişti. 

Diyarbakır'da yatırım paketini açıklayan Başbakan Binali Yıldırım, konuşmasının başında HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ı eleştirdi. Yıldırım, şunları söyledi: 

"Mehmetçikleri kim şehit ediyor?"

"HDP Başkanı Almanya’dan sesleniyor. ‘PKK’yı terör örgütü olarak kabul etmiyoruz’. Almanya’dan konuşacağına Tanışık köyünde, Altınışık’ta konuş. Diri diri yaktığınız Diyarbakır’daki 5 vatandaşımızın yanında konuşun. PKK terör örgütü değil öyle mi? Kim bu Mehmetçikleri şehit ediyor?"

Başbakan Yıldırım, Diyarbakır'da yaptığı ikinci konuşmada da HDP lideri Demirtaş'a sert sözler söyledi. 'PKK en alçak katil terör örgütüdür' diyen Başbakan Yıldırım şöyle konuştu: "HDP’nin eş başkanı Almanya’dan sesleniyor. Ne diyor biliyor musunuz? "PKK terör örgütü değildir" Peki PKK terör örgütü değilse, Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi’yi kim katletti? Dürümlü mezrasında masum aslan yürekli Diyarbakırlı 16 kardeşimizi kim katletti? Diyarbakır’da bomba patlatarak beş tane masum vatandaşı arabanın içinde diri diri kim yaktı? Diyarbakır’da önceki dönem milletvekilimiz Oya Eronat’ın fidan gibi evladını kim katletti? İşte PKK terör örgütü değildir diyenlere Diyarbakır’dan güçlü bir ses. PKK en alçak en katil terör örgütüdür. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
mcirav 5 yıl önce
Allah belani versin PKK. Kahret yok et bu Anlamsız lari Ya Rabbi

Gelişmelerden Haberdar Olun

@