Bakan Soylu'yu şok eden tepki

DİSK Genel Kurulu’na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş katıldı.   Bakan Süleyman Soylu salonda beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Tepkiler dinmeyince Bakan S

Gündem 12.02.2016, 12:38 20.05.2019, 13:37
Bakan Soylu'yu şok eden tepki
DİSK Genel Kurulu’na Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Süleyman Soylu,CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş katıldı.

Bakan Süleyman Soylu salonda beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. Tepkiler dinmeyince Bakan Soylu salonu terketti.

“KATİL ORADA OTURUYOR KATİL CUMHURBAŞKANI DİYOR”

Süleyman Soylu, protestolara ilişkin salondan çıktıktan sonra “Bir ülkenin Cumhurbaşkanına katil diyeceksiniz, hırsız diyeceksiniz, ondan sonra da orada kalacaksınız. Katil orada oturuyor, katil Cumhurbaşkanı oluyor. Katil orada oturuyor, katil Cumhurbaşkanı olacak! Katil orada. Türkiye’de insanları birbirine sokan ve düşüren insan orada, siz Cumhurbaşkanına katil diyeceksiniz. Bu kabul edilebilir değildir. O salonda durmamızın da bir anlamı yok. Biz oraya iş barışı için geldik. Biz oraya önümüzdeki dönem Türkiye’nin atacağı adımları bir şekilde paylaşabilmek için geldik. Bir işçi sendikasının olağan genel kurulu için geldik. Böyle bir tavırla karşılanmak çok doğru değildir. Şahsıma olsa ben bunu kabul ederim. Elbette ki söylenebilir. Ama ülkemizin Cumhurbaşkanına, yüzde 52 oy almış Bir cumhurbaşkanına, oradaki sloganın bir tanesi ‘Hesap vereceksin’ diyor. Biz zaten 1 Kasım’da hesabımızı verdik. Yüzde 49,5 oy aldık.” diye konuştu.
Yorumlar (3)
Fatih 5 yıl önce
Sayın bakan zamanında sizde cumhurbaşkanına çok şeyler söylemiştiniz.
zafer günaydın 5 yıl önce
Sizler sütten çıkmış ak kaşık asla değilsiniz..Sizinle ve sizin gibi düşünenlerle sabahlara kadar tartışırız..Ama sonrasındada kodes var..Ne diyeyim..Güç sizde..ama unutmayın ESAS GÜÇ YARADANDADIR..Gün olacak devran dönecektir..O zamanlarda görüşeceğiz..Türkmenlerin katilleri..Biz yazdık sizde yazın..her Türkmen kardeşimizin akıttığı kanın hesabını sizden soracağız..Kobanideki yiğitler dediğiniz kalleşlere hainlere gönderdiğiniz selamları unutmadık..haram olsun yediğiniz vatan ekmekleri..
Muro 5 yıl önce
Cevap veremeyenler kaçar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@