Bakan Soylu Türkiye'deki terörist sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ankara’da Türkiye Muhtarlar Konfederasyonu 4. Olağan Genel Kurulu’nda konuştu. Bakan Soylu," Bugün Türkiye’deki toplam terörist sayısı 189’a indi. Bunu hayal edebilmek mümkün değildi. Sınırlarımızın ötesinde meydan okuyanlar bugün oradan meydan okuyamıyorlar." dedi.

Gündem 25.09.2021, 17:27
Bakan Soylu Türkiye'deki terörist sayısını açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sınır içinde bugün itibarıyla Terörist sayısının 189 olduğunu belirtti.

İşte Bakan Soylu'nun açıklamalarından öne çıkanlar...

Bugün Türkiye’deki toplam terörist sayısı 189’a indi. Bunu hayal edebilmek mümkün değildi. Sınırlarımızın ötesinde meydan okuyanlar bugün oradan meydan okuyamıyorlar.

Ağrı Dağı bizim de sırtımızı verdiğimiz zaman güç ve güven duyduğumuz bir dağdır. Bizim kuvvetimizdir, şiirimizdir, şarkımızdır. Bu yılın ortasına kadar Ağrı Dağı’na çıkmıyordu. Ağustos ayında Ağrı Dağı’nın zirvesinden altına kadar her gün 600 kişinin kamp yaptığı Ağustos ayının sonuna kadar bir tablo ortaya kondu; güvenlik ve huzur. Bunu elimizden kaçırmamalıyız. Manipülasyon ve spekülasyonların aleti yapmamalıyız.

Ben Tunceli Kutu Deresi’ni bilirim, Ali Boğazı’nı da Kato Dağını da bilirim. Kutu Deresi ile Ali Boğazı’nda 2 bin PKK’lı terörist eğitim yapıyor, halaylar çekiyordu. Bugün Türkiye’deki toplam terörist sayısı 189’a indi. Bunu hayal edebilmek mümkün değildi. Sınırlarımızın ötesinde meydan okuyanlar bugün oradan meydan okuyamıyorlar.


Yorumlar (5)
doğan yıldız 3 hafta önce
terörist sayısı belli ama elini kolunu sallayarak giren afganlı sayısı belli değil.
Alp TÜRK 3 hafta önce
Korona gibi her sene 150-200 arasında ne düşüyor ne çıkıyor?
mehmet Çetin 3 hafta önce
Sayın bakanım, sizi pkk'yı gömen bakan olarak hatırlayacağız. Birilerinin zoruna gitse de büyük iş başardınız.
Selim Gedikli 3 hafta önce
Sadece bu başarı bile Soylu bakanın arkasında durmamız için yeterli. Ben hatırlıyorum 3-5 yıl önce sorulduğunda Türkiyenin en büyük sorunu terör diyordu herkes. Şimdi kafalarını çıkaramıyor şerefsizler. Daha ne istiyoruz. Hdp li bir içişleri bakanımı istiyoruz. Dikkatli olalım.
kadir 3 hafta önce
Gelmiş geçmiş en başarılı içişleri bakanı. Kim ne derse desin. İnşAllah Cumhurbaşkanı olarak görürüz seni.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@