Bakan Soylu Tunceli'deki operasyonun detaylarını anlattı

Bakan Soylu Doğu Karadeniz'den kaçanların da bulunduğu Tunceli'deki terör yuvasının imhasının detaylarını anlattı.

Bakan Soylu Tunceli'deki operasyonun detaylarını anlattı
banner432

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Tunceli’de, Doğu Karadeniz'den kaçan teröristlerin de bulunduğu sığınağa yapıalan operasyona ilişkin, "Büyük bir mağara yapmışlar. Yiyecek depoları ayrı, spor salonları ayrı, eğitim salonları ayrı. Ve yaklaşık geçen hafta Perşembe gününden itibaren bunlara 'oradan çıkın' dedik. Çıkmadılar, 'çıkın' dedik, çıkmadılar. Sonra içeriye sesli yayın yaptık ‘çıkın’, çıkmadılar. Daha sonra da dün itibariyle hepsini etkisiz hale getirdik” dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Edirne ziyaretinde AK Parti İl Başkanlığında partililerle bir araya geldi. Özellikle kadınların ve gençlerin sevgi seli ile karşılaşan Bakan Soylu, onlarla tek tek ilgilendi.

Bakan Soylu, hem uyuşturucu ile mücadelede hem de terörle mücadelede kararlı ve sert tutumlarının devam edeceğini belirterek, “Hani ben bir söz söylemiştim ya, bana kızdılar. Okulların önünde uyuşturucu satanları görürse polisimize ‘ayaklarını kırın' dedim. Bana kızdılar. O lafı niçin söyledim biliyor musunuz? Sayın Cumhurbaşkanımız bize talimat verdi bu meseleyi bitireceksiniz diye. 2016 rakamlarını gördü. Uyuşturucuya doğrudan bağlı ölümlerin sayısı 920 olmuş, 500'den 920'ye çıkmış. Bu sentetik uyuşturucular, kimyasal uyuşturucular sayesinde bu rakamlar yükselmiş. 2017 yılında ise rakam 941. Baktım ki rakam yükseliyor ve daha kötüye gidecek. Ne olursa olsun bunu bitirmemiz lazım ve bu mücadeleyi ortaya koymamız lazım. Size bu senenin rakamlarını söylüyorum. Geçen yıl 941 olan uyuşturucuya bağlı ölümlerin sayısı 380'e kadar düştü. Ama mücadelemiz burada bitiyor değil, mücadelemizi aynı şekilde devam ettireceğiz. Çünkü bizim derdimiz var, derdi olmayan bu işleri yapamaz” ifadelerini kullandı.

"SON 30 YILIN TERÖR ÖRGÜTÜNE EN DÜŞÜK KATILIMININ GERÇEKLEŞTİĞİ BİR YILIN İÇERİSİNDEYİZ”

Bu yılın son 30 yılda terör örgütüne en düşük katılımın yaşandığı yıl olduğunu da ifade eden Bakan Soylu, "Terör örgütünden kopmaların en çok olduğu bir yıl içerisindeyiz. Aynı zamanda daha dün Tunceli'de bir sığınağın, mağaranın içerisinde sıkıştırdık bunları. Büyük bir mağara yapmışlar. 550 metrelik bir mağara, katları var ve bunu tespit ettik. Yiyecek depoları ayrı, spor salonları ayrı, eğitim salonları ayrı. Ve yaklaşık geçen hafta Perşembe gününden itibaren bunlara 'oradan çıkın' dedik. Çıkmadılar, 'çıkın' dedik, çıkmadılar. Sonra içeriye sesli yayın yaptık ‘çıkın', çıkmadılar. Daha sonra da dün itibariyle hepsini etkisiz hale getirdik” dedi. 

Bakan Soylu, Selimiye Camii'nde yatsı namazını kılmasının ardından karayolu ile İstanbul'a hareket etti.

Bakan Soylu Tunceli'deki operasyonun detaylarını anlattı


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erkan
Erkan - 3 ay Önce

Helal sayın bakanım. Teröristlerin korkulu rüyası, seni seviyoruz

Tosun
Tosun - 3 ay Önce

Tuncelinin ermeni ateist Turkiye Cumhuriyetine dusman halki PKK yi destekliyor.Hic bir sekilde kolluk kuvvetlerine haber vermiyor ihbar etmiyor. Unutmayin vatan sevgiai imandandir

banner393

banner426

banner463

banner443

banner441

banner462