banner526

banner533

banner513

Bakan Soylu Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı

Bakan Süleyman Soylu, Kemal Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı.

Gündem 28.11.2017, 19:30
Bakan Soylu Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yurt dışında bulunan hesaplarda büyük miktarlarda parası olduğunu iddia etmişti. Erdoğan ise bu iddia sonrası Kılıçdaroğlu'na 'yurt dışında hesabım olduğunu ispat et istifa ederim' diye meydan okumuştu.


Kemal Kılıçdaroğlu bugün yapılan grup toplantısında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yakın bazı isimlerin İngiltere-İrlanda arasında bulunan Man adasındaki bir şirkete para transferi yaptıklarını iddia etti. Kılıçdaroğlu, bu transferlere dair SWIFT işlemlerini gösterdiğini iddia ettiği bazı belgeleri de kürsüden gösterdi.

Kılıçdaroğlu'nun iddiaları sonrası AK Parti'den çeşitli tepkiler yükselirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da CHP liderine olan tepkisini sosyal medya hesabından dile getirerek istifaya çağırdı.

Sosyal medya hesabından bir mesaj paylaşan Soylu, ‘#İstifaEtKılıçdaroğlu’ etiketiyle, “Bir memlekette, namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur” sözünü paylaştı. Soylu ardından ise “Bir siyaset bezirganı olan Kılıçdaroğlu bu sözü bir kez daha haklı çıkardı.” ifadelerini kullandı.

Bakan Soylu Kılıçdaroğlu'nu istifaya çağırdı
Yorumlar (5)
Trabzon61 3 yıl önce
Memleketde bir dürüst adam Kılıçtaroğlu istifa etsinki sizde istediğiniz gibi At koşturun
yılmaz topal 3 yıl önce
şimdi bumu yani yatmışmı yatmamışmı arası
Murat 3 yıl önce
Hadi kılıçtaroğlu istifa etse siz edecekmisiniz.. Kriz yaşıyoruz kriz
ibrahim çevik 3 yıl önce
bu belgeler in doğru olduğuna inanıyorum. acaba neden sayın soylu.. devletin bu belgerin gerçekliğini ortaya koyma zorunluluğu ve yeterliği varken neden bu yola başvurmayıp sadece lafla sahtedir diye yırtınıyorsunuz.
Mehmet 3 yıl önce
Para yatmış mı yatmamış mı ? Bunun cevabını verin sayın bakan.halk kim namuslu kim namussuz ayırt edebilir merak etmeyin

Gelişmelerden Haberdar Olun

@