alexa metrics

banner536

Bakan Soylu'dan HDP'ye eleştiri

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, HDP siyasetini eleştirerek teröre karşı mücadeleden vazgeçmeyeceklerini söyledi.

Gündem 08.10.2016, 20:50 08.10.2016, 21:15
Bakan Soylu'dan HDP'ye eleştiri

İçişleri Bakanı Soylu, "Onlara buradan acı bir haber vereyim, güvendikleri dağlara kar yağmaktadır, sırtlarını dayadıkları terör örgütü yok oluş girdabı içerisine girmiştir" diyerek HDP'yi işaret etti. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Iğdır İl Başkanlığı'nca Iğdır Kültür Merkezi Konferans Salonu'nda düzenlenen AK Parti Siyaset Akademisi dersinde yaptığı konuşmada, AK Parti akademinin siyasi hayata, ülkeye, Iğdır'a ve partiye hayırlı olması temenni etti.

Bakan Soylu HDP'yi şu sözlerle eleştirdi: "Bugün HDP siyaseten kendini yanlış konumlandırmış şekilde kendisine oy veren halkın, bireylerin yanında bulunmak yerine, kendi ifadeleriyle sırtını PKK'ya, PYD'ye dayayarak terörün yanında konumlandırmıştır. Onlara buradan acı bir haber vereyim, güvendikleri dağlara kar yağmaktadır, sırtlarını dayadıkları terör örgütü yok oluş girdabı içerisine girmiştir. 15 Temmuz'dan sonra içlerindeki hainlerden temizlenmiş ve hareket kabiliyeti artmış güvenlik güçlerimiz düzenledikleri operasyonlarla artık aynı çizgide buluşmuş FETÖ, PKK ve DAEŞ'e karşı bir büyük mücadele başlatmışlardır. İnşallah bölgemizde sivil siyaseti güçlendirecek, bu terör belasından kısa sürede ebediyen kurtulmuş olacağız."

TERÖR KABUSUNU SONA ERDİRECEĞİZ

Soylu, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile bazı belediyelere yapılan görevlendirmelere ilişkin de atanan kayyumlar ve yapılan görevlendirmelerin milletin verdiği oy ile ödediği vergiye sahip çıkan bir anlayış içerisinde gerçekleştiğini söyledi. Soylu, "Demokrasiyi bir Truva atı olarak kullanacaksın, istismar edeceksin, belediyeye geldiğini ifade edeceksin, belediye başkanı olduğunu ifade edeceksin, Avrupa'ya gidip 'Türkiye'de kayyum atıyorlar' diyeceksin. Be vicdansız, kayyumu sen belediye seçimlerinin ilk gününde 14-15 yaşında bir çocuğun bile bildiği bir eş başkan bir sözde komiser atayarak, orada demokrasiyi alt etmeye çalışarak ilk günden getirmişsin. Demokrasiyi, siyaseti rezil etmek için ellerinden gelen bütün her şeyi ortaya koymuşlardır, buna müsaade etmeyeceğimizi bilmelerini istiyoruz. İlk günden itibaren kararlılığımız devam etmektedir. Terör kabusunu bu ülkede sona erdireceğiz." sözlerine yer verdi.

YÜKSEKOVA'DA KOBRA TİPİ ARACIN SİLAHININ ATEŞLENMESİ OLAYINA SORUŞTURMA

Bakan Soylu öte yandan, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde, kobra tipi zırhlı aracın kule kısmındaki silahın ateş alması sonucu 4 vatandaşın yaşamını yitirdiğini, 2 kişinin yaralandığını, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını açıkladı. Yaralıların tedavilerine devam edildiğini belirten Soylu, açıklamasında şu ifadelere yer verdi: "Hemen olaya ilişkin soruşturma başlatılmış olup, konunun tüm yönleriyle aydınlatılması için İçişleri Bakanlığınca derhal bir mülkiye başmüfettişi görevlendirilerek inceleme gerçekleştirilmektedir. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar; ailelerine, yakınlarına geçmiş olsun ve başsağlığı diliyorum." 

Bugün Hakkari Yüksekova'da kobra tipi zırhlı bir aracın kule kısmında bulunan silahın bir anda ateş almasıyla 4  kişi hayatını kaybetmiş, 2 kişi yaralanmıştı. 

Yaşanan olayda, HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan'ın yeğeni 11. sınıf öğrencisi 16 yaşındaki Serhat Buldan da hayatını kaybetmişti. 


 


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@