Bakan Soylu: “Bu gece Türkiye’nin önemli bir merkezine giden bombayı yakaladık”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu.

Bakan Soylu: “Bu gece Türkiye’nin önemli bir merkezine giden bombayı yakaladık”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, “Biz bu gece Türkiye’nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa’da yakaladık, bundan bir hafta önce, onun dört katı büyüklüğünde bomba yakaladık“ dedi. 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Habertürk TV'de düzenlenen bir programa katılarak, gündeme ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, Türkiye'nin önemli kentine giden bombayı yakalandıklarını söyleyerek, "Biz bu gece Türkiye’nin önemli bir merkezine giden bombayı Şanlıurfa’da yakaladık, bundan bir hafta önce, onun dört katı büyüklüğünde bomba yakaladık. DEAŞ talimatı gruplarınızı küçülteceksiniz diyor. PKK talimat aynı, grupları küçülteceksiniz, vur kaç yapacaksınız, ekonomik turistik şehirlerin merkezinde eylem yapacaksınız. Biz bunlara imkan sağlarsak, iltisaklı irtibatlılarına imkan sağlarsak Türkiye’nin geçmiş dönemde yaşandığını tekrar yaşarız" dedi. 

“Bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP ile Amerikalılar görüştü” 
Amerika’nın MLKP’yle görüştüğünü bildiklerini söyleyerek konuşmasını sürdüren Bakan Soylu, "Türkiye Cumhuriyeti Devleti bugün güçlüdür. ABD niçin orada? Çok yakın zamanda bundan 14 gün önce, Suriye’nin bir tarafında bizim kırsalda bitirdiğimiz MLKP ile Amerikalılar görüştü" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2019, 09:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
Mülayim Mazlum
Mülayim Mazlum - 7 ay Önce

Iddia ediyorum bu Memleketin en büyük düşmanı sensin.

furkan genç
furkan genç @Mülayim Mazlum - 7 ay Önce

HANGİ YAPTIĞI BİR EYLEME GÖRE BUNU SÖYLEDİN BE KARDEŞİM PKK YI BİTİRDİ BU ADAM

Vatandaş
Vatandaş - 7 ay Önce

Belayı milletin başına sardınız. Yakalayamadığınız zaman olacak olanlardan sorumlu da sizlersiniz. Bombayı yakalamanız sizi temize çıkarmaz.

yakun
yakun - 7 ay Önce

"Türkiye’nin geçmiş dönemde yaşandığını tekrar yaşarız” Sayın Soylu haklı. Terör örgütleri ile yapılan işbirliğinin olumsuz sonuçlarını en iyi kendileri bilir. Umarım Osman ÖCALAN' ı bir daha TRT ye çıkarmazlar. Ama yine de güvenmemek gerekir 31 Mart seçimleri öncesi pkk ile her zaman görüştüklerini söylemişti. Belli olmaz.

Kalyoncu
Kalyoncu - 7 ay Önce

Hikaye anlatıyor

Taner
Taner - 7 ay Önce

Açıyorum bu yorum yazan arkadaşlara chp ve hdp yi eleştireceklerine Süleyman Soyluyu eleştiriyor.

SIRADAKİ HABER

banner513