7m


7m

hyundai

Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Gündem 13.12.2020, 20:02
Bakan Selçuk'tan flaş yüz yüze eğitim açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklamada, "Kaliteli ve evrensel manada rekabet edebilir bir eğitim sistemi için adım adım 20-30 yıl sonrasını biçimlendiren politikalarla ilgili çalışmaya devam ediyoruz. Bir an önce yüz yüze eğitime geçilmesi için şartların olgunlaşmasını bekliyoruz." ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk'un açıklamalarından satır başları:

Eğitim bütçemiz, 211 milyar 993 milyon 156 bin TL olarak belirlenmiştir. Bu rakam 2021 yılı merkezî yönetim bütçesinin yüzde 15,7’sini oluşturmaktadır. Tekli eğitime geçiş ve okul öncesi eğitim hedefimiz, uzaktan eğitim, okullardaki deprem güçlendirme faaliyetleri ve meslek liselerinin atölye altyapısı gibi özel önem verdiğimiz alanlar için yatırım bütçemizi, 5,8 milyar TL’den yüzde 94 artırarak 11,3 milyar TL’ye çıkartıyoruz.

Okul öncesi eğitim, ilkokul ve ortaokul kurumlarımız ve öğrencilerimiz için 2021 yılı bütçemizde Temel Eğitim Programına 80 milyar 809 milyon 296 bin TL kaynak ayrılmıştır. Ortaöğretim kurumlarımız ve öğrencilerimiz için 2021 yılı bütçemizde Ortaöğretim Programına 42 milyar 478 milyon 310 bin TL kaynak ayrıldı.

21 Aralık tarihine kadar 200 bin tablet daha dağıtılacak, 2021 Ocak ortasına kadar ilave 300 bin tablet daha dağıtılacak.

Öğretmen başına düşen öğrenci sayımız; ilköğretimde 28'den 16'ya, ortaöğretimde de 18'den 11'e düşmüştür.


Yorumlar (5)
Hasan 1 yıl önce
ÖĞRETMENLERİN ÇALIŞMADIĞI DÖNEMDE NİYE ÜCRET VERİYORSUNUZ.İŞÇİYİ HEMEN ÜCRETSİZ İZNE ÇIKARIP 1000 LİRA VERİYORSUNUZ.NEYSE HEP SİZ DERS VERDİNİZ ZAMANI GELİNCE BİZDE SİZR DERS VERİRİZ
Eğitim şart 1 yıl önce
Ögretmenlerin hergun 8:50 derse basladigini, hatta cumartesi de dahil online ders isledigini bilmeyecek kadar cahil bir topluluk var ne yazikki hala bu ulkede...
YORGUN 1 yıl önce
::::::))))))) bu sınıflar hangi ülkenin, hangi ilinin, hangi okulunda? VAllahi bizim ülkede sınıflar kırkar kişi
YORGUN 1 yıl önce
VALLAHİ HEPSİ YALAN. BÜTÜN LİSELERDE SINIF KONTENJANI 40 KİŞİDİR. MİLLİ EĞİTİM BAKANININ ÖZEL OKUL ZİNCİRİ; SAĞLIK BAKANININ ÖZEL HASTANE ZİNCİRİ; TURİZM BAKANININ OTELLER ZİNCİRİ VAR NE GÜZEL ÜLKE... HER ŞEY MEVLANA ŞEKERİ GİBİ...
Lapara 61 1 yıl önce
Acaba bu tabletler nerde. Cevremde bir aileye dahi tablet alamadı. Trabzona 1 tane tablet dahi gelmedi.Tr nin bütçesini %15 i Mıllı eğitim bakanlığında ari viz vız bal yok daha tablet dağıtmayan bir bakanlığın hic bir açıklamasına itimat etmiyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@