banner556

Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması

Bakan Selçuk: Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum

Gündem 06.11.2020, 12:39
Bakan Selçuk'tan asgari ücret açıklaması

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ile bağlı kurum ve kuruluşların 2021 yılı bütçe görüşmelerine başlandı.

Komisyon, AK Parti Mersin Milletvekili Lütfi Elvan başkanlığında toplandı.

Görüşmelerde, Aile ve Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığının bütçesinin yanı sıra Mesleki Yeterlilik Kurumu, Devlet Personel Başkanlığı, Sosyal Güvenlik Kurumu ile Türkiye İş Kurumu bütçeleri de ele alınacak.

Selçuk, Bakanlığının bütçesine ilişkin sunumuna başladı. 

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Bu yıl asgari ücretin tüm tarafların uzlaşısı ile tespit edilmesini diliyorum." ifadelerini kullandı.

Bakan Selçuk, "SGK'nin 2002'de %71 olan gelirlerin giderleri karşılama oranının yıl sonunda %84 olmasını bekliyoruz." dedi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, "Sosyal Koruma Kalkanı ile sağladığımız yardım ve desteklerin toplam tutarı 41 milyar lirayı geçti." diye konuştu.

Yorumlar (9)
adnan 3 ay önce
halkin parasini tayyipin ogluna tff baskanina goksel gumusdaga binalinin ogluna aktardiniz bosaltinniz ulkenin icini mhp baskani nin kasasina mafyaya aktardiniz zengin cevrenize aktardiniz halkin parasini
YORGUN 3 ay önce
2325 lira yeter. Siz DOYUN, millet önemli değil.
onur 3 ay önce
geçen sene de aynı lafıe tmişti bu kişi.
sonuçta da kendilerinin dediği olmuştu. işçi kanadını savunan sendika bizim görüşümüz bile alınmadı diye açıklama yapmıştı. yani uzun lafın kısası lf ebeliği yapmayın boşuna !
usulen 4 defa toplanıp çay pasta yiyorsunuz yine aynısını yapın 200 tl zam yapın çok büyük zam yaptık diye naralar atın !
işiniz bu !
Osman Berk 3 ay önce
Canım benim bu işler dilekle olmuyor taşın altına elini sokacaksın.
Ekonomi iyi değil 3 ay önce
Sayın bakan bu sene asgari ucret en az 3 bin tl olmali ,dolar - euro uçtu,,,berat albayrak bi programda dalga geçer gibi maaşını dolarlami alıyorsunuz diyor ,Ama ülkede herşey dolar yükseldimi zamlar pes peşe geliyor 1 ay öncesine kadar 5 kg zeytinyağını 45 tl ye alıyorduk bugün marketlerde 65 tl olmuş,hergun açıklıyorsunuz işte ekonomimize şöyle böyle oldu ama hiçbiri vatandaşın cebine katkısı yok zenginler zengindi dahada zenginleşti,Berat Albayrak konuşmasında yok dolar 7 - 8 tl yi bulacakmış hadi ordan diyip dalga geçiyordu ama bugün dolar 8,45 e ulaştı,Altın fiyatları uçtu düğün yapacaklar artık düğün yapmaktan korkuyor,malesef ekonomi iyi değil
rte 3 ay önce
Al çay iç
Rr 3 ay önce
İnsAllah sende birgün asgari ücrete muhtaç olursun
doğan yıldız 3 ay önce
asgari ücret 500 olsun, ama $$$$
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@