Bakan Koca'nın fotoğrafını paylaştığı Sabire hemşire konuştu

Bakan Koca'nın paylaşımında bahsettiği Sabire hemşire: "Çok mutlu oldum"

Gündem 16.06.2021, 17:21 16.06.2021, 17:28
Bakan Koca'nın fotoğrafını paylaştığı Sabire hemşire konuştu

Bakan Koca’nın paylaştığı 1 günde 224 kişiye aşı yapan Sabire hemşire konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter paylaşımına yanıt verdiği İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Karşıyaka Semt Polikliniğinde görevli hemşire Sabire Elen, yaşadığı duyguları anlattı. Sabire hemşire, paylaşımının Bakan Koca'nın tarafından alıntılanmasının ardından duygu dolu anlar yaşadığını ifade etti.
İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görev yapan Hemşire Sabire Elen’in “Bu kız bugün 224 kişiye aşı yaptı” yazısıyla paylaştığı fotoğrafın ardından Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, genç hemşireye teşekkür etti. Twitter’daki resmi hesabından yaptığı paylaşımda “Aşı yapan ellerinize sağlık” diyen Bakan Koca, bu fedakârlığın unutulmayacağını söyledi. 224 kişiye aşı yaptığını ifade ettiği paylaşımının ardından, son günlerde çok fazla aşı yaptığı için dışarı çıktığında herkesin yüzünün tanıdık geldiğini söyleyen genç hemşire Sabire Elen de, Bakan Koca'nın paylaşımın ardından yaşadığı duyguları anlattı."Emeklerimizin boşa gitmediğini, değer verildiğini görmüş olduk"
Sağlık ordusunun neferlerinden genç hemşire Sabire Elen, Bakan Koca'nın paylaşımının ardından yaptığı açıklamada, "Emeklerimizin boşa gitmediğini, değer verildiğini görmüş olduk" dedi. Elen, "Dün aşıdaki yoğunluktan kaynaklı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi merkez biriminden Karşıyaka Semt Polikliniği'nde görevlendirildim arkadaşlarımla birlikte. Buraya 20 kişilik kalabalık bir ekip olarak geldik. Aşı nedeniyle burada yoğunluk vardı. Halkımızın aşıya yoğun talebi için de teşekkür ederiz. Bu yoğun talepten dolayı da çok az mola vererek, çok uzun vadeli çalışmanın sonucunda yorulduğumu belirten bir paylaşım yapmak istedim Twitter'da. Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca da bunu görmüş, alıntılayarak paylaşım yapıp teşekkür etmiş. Ben de kendisine çok teşekkür ediyorum. Pandeminin başladığı 15 Mart 2020'den beri tüm sağlık çalışanları olarak özveriyle bu süreci yürütmeye çalışıyoruz. Halkımızın aşıya olan rağbeti de bizim hoşumuza gidiyor. Bu süreç onların da destekleriyle bu şekilde ilerleyecek. Dün yapılan paylaşım sebebiyle emeklerimizin boşa gitmediğini, değer verildiğini görmüş olduk ve bu bizim çok hoşumuza gitti. Hem heyecanlandım hem de mutlu oldum. Çünkü emeklerimizin görülmesini elbette ki isteriz. Aşıya karşı bir propaganda yürüten kitle de var. O kitleye de bir anlamda cevap olmuş oldu bu süreç" diye konuştu.

"224 insan aşılayınca herkesin yüzü bana tanıdık gelmeye başladı"
"Dün tam 224 kişiyi aşıladım ve bu kadar çok insan aşılayınca herkesin yüzü bana tanıdık gelmeye başladı" diyen Sabire Elen, "Bu yönde bir paylaşım yapmıştım. Dün o kadar çok kişiye aşı yaptım ki, yolda gördüğüm herkes bana tanıdık geliyor artık. Hatta dün yolda bir araç sürücüsü de bana korna çalıp el salladı. Başta anlam veremedim ama sanırım aşı yaptığım vatandaşlardan biriydi. Bu beni çok mutlu etti açıkçası" açıklamasında bulundu.

"Çok heyecanlandım ve ne yapacağımı bilemedim"
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Twitter paylaşımını alıntılamasının ardından duygu dolu anlar yaşadığını belirten Sabire Elen, "Sağlık Bakanımızın Twitter paylaşımımı alıntıladığını da erkek kardeşim ve ablamın haber vermesiyle öğrendim. Daha sonra çok heyecanlandım ve ne yapacağımı bilemedim. Beni en çok mutlu eden şey emeklerimizin boşa gitmediğini görmek oldu. Sayın Bakanımızın bunu görmüş olması beni çok mutlu etti" dedi.

Bakan Koca alıntılamıştı
Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, genç hemşire Savire Elen'in "Bu kız bugün 224 kişiye aşı yaptı" paylaşımına ithafen “'Bu kız bugün 224 kişiye aşı yaptı' Aşı ekibinden bir arkadaşımız dün böyle bir tweet atmış. Ardından, şu duygusunu paylaşmış: 'Son günlerde o kadar çok aşı yaptım ki, dışarı çıkınca herkesin yüzü tanıdık geliyor' Aşı yapan ellerinize sağlık. Bu fedakârlıklar unutulmayacak" sözlerine yer vermişti.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (7)
Erkan 2 ay önce
Butün saglık calısanşarı gönlümüzde vatan kahramanıdır sızlre çok sey borcluyuz sag olun varolun
İsimsiz 2 ay önce
24 saat çalışsa ve Bir kişiye 5 dk harcasa 1120 dk yapar. Bir gün 1440 dkdir. Bir günde 320 dk boşluğu kalır yani 5bucuk saat boş zamanı kalır. Uyudu mu yemek mi yedi dinlendi mi? Hiçbiriyse tebrik ederim. Doktor rumuzlu yorumcu doktorsa gerçekten günde kaç saatlik doktorluk yapıyormuş acaba merak ettim ?
yakun 2 ay önce
1 günde; 224 kişiye aşı yapan kişi işini savsaklamıştır. Kuralına uygun bir şekilde 1 günde 224 kişiye aşı yapmak mümkün değil.
tonyalı 2 ay önce
Nasıl bir karakter yoksunusun, yapsa işini savsaklamış, yapmasa çalışmıyor dersiniz, Allah insaf versin
DOKTOR 2 ay önce
sayın profesörüm siz anlatın bizde bilelim nasıl mümkün olmadığını şimdide başımıza sağlıkçı kesildiniz
Koç 61 2 ay önce
Sayın bakanım bu salgının en çok cefasını sağlık çalışanları ve polisler çekti gaz vere vere gaz dolduk birazda many ver dahaa.
oguz 2 ay önce
twet bedava

Gelişmelerden Haberdar Olun

@