banner539

banner526

banner533

banner513

Bakan Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı

Bakan Fahrettin Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı.

Gündem 24.08.2020, 20:14 24.08.2020, 20:31
Bakan Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı

Haber61 - Haber Servisi - Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, günlük koronavirüs tablosunu açıkladı

Bakan Koca sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bugün yapılan yaklaşık 96 bin test sonucu 1.443 yeni hasta tespit edildi. Ağır hasta sayımız 800 civarında. Sağlık çalışanlarımız var gücüyle hastalarımızı iyileştirmeye çalışıyor. Hasta sayımızı düşürecek olan tedbirlerdir. Sonunda yenilen virüs olacak." ifadelerine yer verdi.

Bakan Koca günlük koronavirüs tablosunu açıkladı

Yorumlar (4)
Recep 2 ay önce
Hep korku hep baskı millet koronadan değil psikolojik man kafayı yiyecek
Hasan 2 ay önce
İstanbul da Semt Pazarlarını kontrol edin. Hepsi maskesiz karakafalar.

Minübüsler polis noktasın yaklaşınca yolcuyu indiriyor. Polisi geçince oniki kişilik minibüse 35 kişi alıyor. Durak sahiplerine basın onar bin cezayı bakın salgın nasıl azalar. Anadoluy virüs İstanbul dan yayıldı.
Ali Papa 2 ay önce
Vakaların, Ankara'da ülke ortalamasının üstünde olduğu biliniyor. Risk grubunda olduğumdan, sadece akşamları çift maske ve eldivenle, 19.00-19.55 arası sosyal mesafeye de azami dikkatle yürüyüş yapıyorum. Sokağa çıkma kısıtımın başladığı saatte evde oluyorum. Maalesef, maskesiz gezenler hala var. Maskeli olupda bitişik nizam ve yüksek sesle konuşarak yürüyen bayağı çok sayıda insan görüyorum. Maskenin %100 koruma sağiamadığı, mesafeninde çok önemli olduğuna dikkat edilmiyor. Maske takmadan, müşteri traş eden berberleri de çokça görüyorum. Sadece kendimizi değil, yakınlarımızıda düşünüp, kurallara uyalım lütfen. Hala, balkon ve pencerelerden, halı,kilim ,örtü v. b. silkeliyen hanımlarda var. O sırada alt katlarda balkonda oturan, çamaşır sermiş olan veya yoldan geçenlerede mikrop, virüs silkelemiş olabileceklerini düşünsünler ve bu kötü alışkanlıktan vazgeçsinler. Allah yardımcımız olsun.
Vatandaş 2 ay önce
28 gün sokağa çıkma yasağı ilan edemediğimiz müddetçe insanlara meydanlarda mesafe kontrolü yapamayız sağlam bir aşıdan başkası yalannn

Gelişmelerden Haberdar Olun

@