banner556

Bakan Koca'dan Koronavirüs açıklaması: Vaka sayısı 6'ya çıktı

Bakan Fahrettin Koca Türkiye'deki Koronavirüs vakasının 6 olduğunu açıkladı.

Gündem 15.03.2020, 00:01
Bakan Koca'dan Koronavirüs açıklaması: Vaka sayısı 6'ya çıktı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, son bir hafta içinde Umre'den dönen bir vatandaşın koronavirüs testinin pozitif çıktığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca şu ifadeleri kullandı: 

UMREDEN YENİ DÖNDÜYSENİZ 14 Gün Kuralına uymanızı ısrarla istiyoruz. Son bir hafta içinde dönen bir yurttaşımızın testi MAALESEF POZİTİF çıktı. Yeni vakalardan endişeliyiz. Lütfen ziyaretçi kabul etmeyin. Sağlık taramasından geçmiş olmak sıfır risk anlamına gelmez.

Yorumlar (5)
yakun 11 ay önce
Sayın Bakan bu milletin düşmanı değilse; yurt dışından dönenlerin kurala uymasını istemeyecek, zorla gözetim alınmalarını sağlayacak. Bu milletin sağlığı ile kimsenin oynamaya hakkı yok.
Ali Papa 11 ay önce
4 milyon Suriyeliye yer bulabilen bir devlet, 21 bin çok riskli umre dönüşçüsüne karantina uygulayamadı. Dönenlerden kaç tanesi cumaya gitti acaba? Kendinizi evde karantinaya alın sadece evdekilere ve hayırlı olsuna gelenlere bulaştırın denip göndermek ne derece doğruydu? Cumaları bir süreliğine yasaklamak gerekliydi kanaatini taşıyorum.
Serko61 11 ay önce
Demedi demeyin bu hafta son haftaya maçlarda iptal çünkü özellikle yabancı oyuncular kazan kaldırmaya başladı en başta bizim dana...
Ziyaretçi 11 ay önce
Konu yanlış anlaşılmış herhalde karatinadan sağlıklı çıkanlara tamamen sağlıklı olmayabilirsiniz 14 gün evde geçirin diyorlar yani testleri yapılmış temiz çıkmışlar ama yinede tetbirli olun diyor
yakun 11 ay önce
Nasıl olsa doğruyu söylemiyor; o halde 6 yerine 3 dese de olur.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@