Bakan Koca'dan aşı açıklaması! "6 üniversiteye davet"

Sağlık Bakanı Koca aşı çalışması ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Gündem 23.03.2020, 20:02
Bakan Koca'dan aşı açıklaması! "6 üniversiteye davet"

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısı sonrasında açıklamalarda bulundu.

Bakan Koca, aşı geliştirme çalışması konudunda 6 üniversiteye davet yapıldığını ve gerekli desteğğin verildiğğini söyledi.

Bakan Koca, "Hacettepe, Erciyes, TÜBİTAK, Mam, Acıbadem üniversitelere ve merkezlere davet yapıldı. Halk sağlığı labaratuvarımız destek için hazır. Önümüzdeki dönemde ihtiyaçlarda hiçbir şarttan kaçınmadan Maliye Bakanlığımızın desteğini biliyoruz. Yapılması gereken her türlü desteği sağladığımızı, ülkede aşı konusunda kimler ne kadar yol almak istiyorsa daha fazla desteklemek için bir yaklaşım içindeyiz. Kim ne yapmak istiyorsa ona göre Maliye Bakanlığımız sonuna kadar desteği açmış durumdadır. Her türlü desteği vereceğimizi ilan etmek istiyorum" dedi.

Yorumlar (4)
Ali KAYA 11 ay önce
Sayın bakan.Aşı siparişini esiri olduğunuz ve paraya boğduğunuz tarikat şeyhlerine!verin.
yakun 11 ay önce
Aşı üretmek milli bir meseledir, bu iş Acıbadem gibi yandaşlara devredilecek kadar basit bir iş değildir. Devletin kaynaklarını bunlara aktarmak; TÜRGEV, TÜRKEN ve Ensar gibi vakıf adı altında faaliyet gösteren terör örgütlerine kamu kaynaklarını aktarmak gibidir. yapılacak olan 2011 yında bu milletin düşmanları tarafından kapatılan Hıfzıssıhha Enstitüsünü yenden açmaktır.
yorumcu 11 ay önce
Bir sekilde cok gec kalinmis ama yinede gormeyi cok arzu ettigimiz hamleler.Dilerim , bu hareket boyle kriz anlarinda gunu kurtarma hamlesi olarak kalmazda asi ve ilac alaninda milli bir politikaya donusur.
fatih 11 ay önce
eğitim sistemi ortadayken ,umut görmüyorum

Gelişmelerden Haberdar Olun

@