Bakan Koca açıkladı! Türkiye'de Kaç kişi aşı olmadı

Yaklaşık 23 milyon kişi henüz Kovid-19 aşısının herhangi bir dozunu yaptırmadı.

Gündem 25.07.2021, 11:42
Bakan Koca açıkladı! Türkiye'de Kaç kişi aşı olmadı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, aşıdan istenilen sonucun alınması için sürecin hızla tamamlanması gerektiği uyarısında bulunarak, yaklaşık 23 milyon kişinin henüz Kovid-19 aşısının herhangi bir dozunu yaptırmadığını bildirdi.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yaklaşık 23 milyon kişinin henüz Kovid-19 aşısını yaptırmadığını belirterek, "Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız." ifadelerini kullandı.

Koca, Twitter hesabından, Kovid-19 ile mücadele kapsamındaki aşılamaya ilişkin paylaşımda bulundu.

Yaklaşık 23 milyon kişinin henüz aşı olmadığı bilgisini paylaşan Koca, şunları kaydetti:

"İkinci dozu olmayanların sayısı 17 milyon. Çift doz aşı olup, 3. doz aşıya gelmeyenlerin sayısı 9 milyona yakın. Aşıdan istediğimiz sonucu almak için süreci hızla tamamlamalıyız. Şu anki sorun, tedbirlerin esnetilmesidir. Kontrolü ele alalım."

Bakan Koca, bir diğer paylaşımında ise "Geri dönüp son 10 günü daha dikkatli yaşayamayız. Yarın bize bağlı." ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Ali Papa 2 ay önce
18 yaş üstü herkesin istediği takdirde aşı olabileceği bir durumdayız. ABD de hastalık koruma ve denetleme kurumu başkanının son açıklamasında, son haftalardaki vakaların %97 sinin aşısız insanlardan!! meydana geldiğini söylediğini basında okuduk. Bizde bu konuda konuşması gereken, bakan Koca olduğu için henüz bu konuda bir söylemde bulunulmadı. Bazı bakanlar, Vatandaşa maske mesafe konusunda vaaz verirken, başta Sn. Soylu ve Sn. Karaismailoğlu olmak üzere birçok bakanımız ziyaret ve denetlemelerinde, maskesiz - mesafesiz, el sıkışıp şapur şupur öpüşüyor. 18 yaş üstü 23 milyon aşısız insan!! bulunan ülkemizde %40 civarı bir ihtimalle aşısız ve coronaya karşı tam korunmasız kişilerle yakın temasta bulunuyorlar. İlk doz aşı olanlar son günlerde 100 binli rakamlara düştü.Aşı konusunda, mecburiyet getirebilecek bazı kısıtlamalar (resmi yerlere, AVM lere, bankalara ve toplu taşımaya girememek v. b.) getirilmedikçe bu aşı karşıtlarını ikna etmek, deveye hendek atlatmaktan zor. Halihazır Sağlık bakanı ve konu ile ilgili yetkililer yerlerini korudukça, potansiyel bomba ile eşdeğer olan bu aşı karşıtı insanları!! ikna etmenin bir yolu yok.
Ercan Arslan 2 ay önce
Bir adım ileri gidelim Bence aşı yaptırmayana Kovid tedavisi paralı olmalı. Kimse kusura bakmasın. Hem aşı imanını değerlendirme hem de risk taşı hem de tedavi de bedava. Yok öyle dava !
Bilenbiri 2 ay önce
23 milyonun bahanesi ne acep . .!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@