Bakan Koca açıkladı! Türkiye'de kaç doz aşı yapıldı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'de kaç doz aşı yapıldığını açıkladı.

Gündem 03.04.2021, 23:21
Bakan Koca açıkladı! Türkiye'de kaç doz aşı yapıldı

Sağlık Bakanı Koca, Türkiye'nin aşılamada 6'ıncı sırada olduğunu belirterek son rakamları paylaştı. Koca sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, "Türkiye, kendi aşısını henüz üretmemiş ülkeler içinde en çok aşı yapan ülke. Toplam doz sayısı bu mesajın yayına konduğu an itibariyle 16.668.844'tür." ifadelerini kullandı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Türkiye'deki aşılama süreci ile ilgili son durumu aktardı. Koca en çok aşı yapan ülkeler arasında Türkiye'nin altıncı sırada olduğunu, kendi aşısını henüz üretmemiş ülkeler içinde en çok aşı yapan ülke durumunda olduğunu belirtti.

BAKAN KOCA PEŞ PEŞE 2 PAYLAŞIM YAPTI

Fahrettin Koca Twitter üzerinden yaptığı açıklamada şunları ifade etti:

"En çok aşı yapan ülkeler arasında 6. sıradayız. Bizden daha fazla aşı yapan ülkeler ABD, Çin, Hindistan, İngiltere ve Brezilya'dır. Türkiye, kendi aşısını henüz üretmemiş ülkeler içinde en çok aşı yapan ülkedir. Toplam doz sayısı bu mesajın yayına konduğu an itibariyle 16.668.844'tür."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (3)
Borabay 4 ay önce
Akp kongresine gidenler de aşılama oranı : % 100. Dünyada kongreye katılanları aşılamada 1.sıradayız. Dünya bizi kıskanıyor.:)))
H. M 4 ay önce
Sayın koca ülke nufüsü süriyeliller ile birlikte 86 milyon olduğuna göre yapılan aşı çok az. Ülkeyi idare edenler çinden ilk etapta 50 milyon aşı bağlantısı yapıldığı ve ilk baharda yani bu aylarda aşılamanın biteceği hatta 50 milyon doz aşıdan sonra bağlantıların yapıldığını söylediniz. Aklımızla alay etmeyin. Ülkeyi hastalıktan koruyamadınız labaleb kongreler le ülkeyi daha kötü duruma soktunuz. Bu kongreleride savunmaya kalktınız. Bunun nedeni acaba İstanbulun boğazına yakın devletten çok az paraya kiralayıp aldığınız değerli arsanın payı varmı dır.? Aklımızla dalga geçmeyin.
Aşı nerde 4 ay önce
Dünyanin salgin yönetiminde en nasarisiz bakani halen görev basinda..Daha kaç insanimizin ölmesini bekliyorlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@