banner539

banner526

banner533

banner513

Bakan'dan flaş 'cam filmi' açıklaması

Bakan Faruk Özlü iddialara nokta koydu.

Gündem 06.11.2017, 23:30
Bakan'dan flaş 'cam filmi' açıklaması
Yaklaşık 5.5 milyon aracı ilgilendiren cam filmi yasağına ilişkin tartışmalar devam ederken yasağın tüm araçları kapsamadığı, filmin dereceleri olduğu söylentilerine Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü nokta koydu. Özlü, yasağın camlarına sonradan film kaplatan tüm araçları kapsadığını bunun tek istisnasının fabrika çıkışlı araçlar olduğunu söyledi.

Bakan Özlü, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu çıkışında gazetecilerin cam filmi yasağının kapsamına ilişkin soruları üzerine, aslında yasağın hiç kalkmadığını vurguladı. Geçen yıl 26 Ekim'de yönetmelik değişikliği yaptıklarını bunun da bir yıl sonra yani 26 Ekim 2017'de yürürlüğe gireceğini anlattı. Özlü, "Biz bu yasağı kaldırma iradesi gösterdik. Ancak Nisan ayından itibaren Emniyet'le yapılan görüşmelerde, 'terör eylemleri var, tespit etmekte zorlanıyoruz' talepleri üzerine yasağı sonlandırma yönündeki iradeyi ortadan kaldırdık. Bir terör eylemi olur ve 'bu cam filminden dolayı olmuştur' derlerse, bunun sorumluluğunu almak zordur. Konu terör, insanların güvenliği, o bakımdan bir şey diyemiyoruz" değerlendirmesini yaptı.

YASAĞIN TEK İSTİSNASI 43R

Bakanlık yetkilileri ise cam filmlerinin çeşitli dereceleri olduğu ve bazıları için yasak olmadığı söylentilerine "Bu doğru değil. Yasak tüm araçları ve camlara sonradan taktırılan tüm filmleri kapsıyor. Uygulamanın tek istisnası fabrika çıkışlı 43R onaylı , sürücünün arka kısmında kalan renkli camlara sahip araçlar. Sadece bunlar için bir yasak yok" bilgisini verdiler.

Hürriyet
Yorumlar (16)
Yolcu 3 yıl önce
Kardeşim arada ne fark var yine olan garibana zengine bisey yok herşey garibana az kaldı 2019 a
sng 3 yıl önce
fabrika çıkışlı camı filmli araçlarla terör eylemi yapılamıyor mu? yasak ise hepsinde yasak olmalı. onlarda içeriyi göstermiyor
Firtina 3 yıl önce
Cozum surecinde olan teroru neyle acikliycaksiniz
İskender 3 yıl önce
Hayir yani araba cami filmli olunca bi yeriniz mi buyuyor. Daha mi gizemli oluyorsunuz. Nedir bu film sevdası. Absürt biri degilsen filmsiz araca gönül rahatligiyla binersin. Hadi hoscakalin.
Polis abiler yakalarsa yanarsin. :)
Kaan 3 yıl önce
Terör örgütleri orjinal renkli cam kullanmıyorlar. Prensipli adamlar :))
Ağaoğlu 3 yıl önce
Sakin beyler 2019’a az kaldı
murat 3 yıl önce
bir deli kuyuya bir taş attı 40 akıllı çıkaramadı. hukuk yok adalet yok.
Baybars 3 yıl önce
zeki müren de bizi görebilecek mi ..?
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@