Bakan Albayrak'tan vergi mükelleflerine müjde geldi: Erteledik!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak vergi mükelleflerini ilgilendiren açıklama yaptı.

Gündem 24.03.2020, 10:35 24.03.2020, 10:52
Bakan Albayrak'tan vergi mükelleflerine müjde geldi: Erteledik!

Dünya'ya saran Koronavirüs tedbirleri kapsamında Türkiye'de tedbirler artırılıyor.

Ekonomik anlamda da tedbirler alan Türkiye'de Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'tan vergi mükelleflerine müjdeli haber geldi.

Bakan Albayrak sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: 

Koronavirüs (COVID-19) salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir Genel Tebliğ hazırladık.

Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik. Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan TÜM GELİR VERGİSİ MÜKELLEFİ vatandaşlarımızı da (1,9 milyon kişi) mücbir sebep hali kapsamına aldık.

Nisan, Mayıs ve Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6’şar ay öteliyoruz. Bu aylarda verilmesi gereken Muhtasar ve KDV beyannameleri de verilmeyecek. Bu beyannameleri 27 Temmuz’a erteliyoruz.

Diğer taraftan İçişleri Bakanlığı genelgesi sonrası, 65 yaşın üzerinde olması ya da kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkamayacak olan vergi mükellefi vatandaşlarımızın beyanname ve ödemeleri yasağın sonuna kadar ertelenmiştir.

Yorumlar (1)
yakun 11 ay önce
Haberin başlığında; neden müjde sözcüğü var. Devlet bunu yapmak zorunda, devletin yapması gerekeni yaptığında bir lütufta mı buluyor da haber; "Müjde" başlığı altında veriliyor?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@