Bakan Albayrak'tan faiz indirimi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, faiz indirimi ile alakalı açıklama yaptı.

Gündem 13.09.2019, 22:47
Bakan Albayrak'tan faiz indirimi açıklaması

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, Merkez Bankası'nın faiz indirimine ilişkin "Enflasyon düşüşü ve Merkez Bankası kararı sonrası piyasa faizleri de aşağı yönlü seyrini sürdürüyor. Kredi faizlerinde bugün açıklanan indirim kararlarının tüm piyasaya yansıyacağına inanıyorum" dedi.

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Twitter hesabından son açıklanan ekonomik verilere ilişkin açıklamalarda bulundu.

Dengelenme sürecinin meyvelerini vermeye devam ettiğine dikkati çeken Albayrak, "Enflasyon düşüşü ve Merkez Bankası kararı sonrası piyasa faizleri de aşağı yönlü seyrini sürdürüyor. Kredi faizlerinde bugün açıklanan indirim kararlarının tüm piyasaya yansıyacağına inanıyorum." değerlendirmesinde bulundu. 

Bakan Albayrak, dengelenme dönemindeki başarıların ilk sırasında "ekonominin kronik sorunlarından cari dengede kırılan tarihi rekor" olduğunu belirterek şunları kaydetti:

"4,4 milyar dolarlık cari fazla, küresel ticaretin türbülanstan geçtiği bu dönemde ekonomimizin ne kadar sağlam adımlarla ilerlediğini ortaya koyuyor."


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (2)
izzet 4 ay önce
Kış geldi oyun oynayın bakalım kış masalı ne kadar sürer
fatih 4 ay önce
HİÇ BİE ŞEYE YARAMAZ.HALKIN ALIM GÜCÜ YOK.GEREÇEK KAYITLAR HALKTAN SAKLANIYOR.ASLA BU FAİZ ZİNDRİMİ PİYASAYA ETKİ ETMEZ.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@