banner536

banner526

banner513

Bakan Albayrak, algı peşinde koşan Beşiktaşlı'yı şikayet etti

Bakan Albayrak, Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar’dan şikayetçi oldu

Gündem 29.06.2020, 15:46 29.06.2020, 16:27
Bakan Albayrak, algı peşinde koşan Beşiktaşlı'yı şikayet etti

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak,  Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Avukat Ali Rıza Dizdar'ın, Trabzonsporlu Sörloth'a kesilen haksız cezasnın kaldırılmasını kendisine bağlayarak "Damat utanmadan cezayı 1 maça düşürttü" şeklindeki ifadeleriyle algı yaratması nedeniyle şikayetçi oldu.

Bianet'in haberine göre;

 Dizdar, şikâyetçi konumundaki Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın adının veya unvanının konuşmasında geçmediğini belirterek, "Basında ‘Damat müdahale etti’ cümleleri geçiyordu, ben de konuşmamda sadece 'damat' dedim. Ben konuşmamda müştekinin ismini vermedim. Konuşmam Göztepe maçının eleştirisi niteliğindeydi. Herhangi bir kişiyi hedef almadım. Üzerime atılı suçlamayı kabul etmiyorum" diyerek kendini savundu.

Albayrak'ın şikayetçi olduğu Dizdar şu ifadeleri kullanmıştı;

"Damat bunu engelledi"
"Göztepe maçını ben hukukçu sıfatının dışında spor hukuku uzmanı olarak izledim. Bütün UEFA, FIFA ve kuralları teker teker inceleriz. Hakem düdüğü, top havadayken çaldı. Neden çaldı? Çünkü bir kural var. Eğer bir tehlikeli harekette bir sporcu yaralanmış ise hakem oyunu hemen durdurur. Gole giden adamı bile durdurur. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin üzerindedir. Hakem havadayken çaldı. Top, Atiba ile Göztepeliler'in arasında geldiğinde çalmadı. Top oraya da gitmeyebilirdi. Burada olan olay şu; maç olduğu yerden tekrarlanma kararı alınmıştı. Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat bunu engelledi. Ve damat, Sörloth’un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttürdü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor.”


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (19)
Kaptan 2 hafta önce
Dağmat kadar taş düşsün kafanıza.Nedir çekemediğiniz bu güzel kardeşimizle.sörloth a yapılanları neden konuşmuyorsunuz.Sizin derdiniz başka.
Mustafa gülec 2 hafta önce
Güzel görmesek öyle sanırdık,
ali selim 2 hafta önce
Ali Rıza Dizdar yılın kıvırmasını yapmış. Ya söyleme ya arkasında dur. Umarım bakanımız peşini bırakmaz
Ali. 2 hafta önce
Hukukcu oldugun icin kivirmanin yollarini iyi biyorsun galiba.Dava acilinca hemen kivirtiyorsunuz.
Turan 1461 2 hafta önce
Ulan bir Adam gibi bakanimiz var sapina kadar trabzonsporlu onuda Rahat birakmiyonuz
İsa Sayar 2 hafta önce
Ekonomiyi şu zor dönemde böyle ayakta tutan kişiye nasıl hakaret edersiniz? Fanatiklik gözlerini boyamış bunların.
Atapark 2 hafta önce
KADİR MISIROĞLU adamdır adam delikanlı. doğru söyleyeni 9 köyden kovarlar
Trabzonlu 2 hafta önce
Hangi ekonomi ayakta duruyor pardon? Sırf Trabzonlu diye savunmayın birilerini. Unutmayın Kadir Mısıroglu da Trabzonluydu ama yatar kalkar Atatürke küfür ederdi. Trabzon kimliği değil, yaptığı işler kefil olsun insanlara...
Ali 2 hafta önce
Ekonomi ayakta mı duruyor, o ekonomi senin değil sarayın ekonomisi, neyse sen bı 10tl gönder yandaş İsa oy.!
Ersin. 2 hafta önce
Sayın bakanın ekonomideki yaptıkları bence olumlu değil bende eleştiriyorum ama konu trabzonspor olunca eminim bizden daha fanatik buda bizi mutlu ediyor arkadaşlar şampiyonluk konusunda rahat olun bakanımız işini bilir
Temel 2 hafta önce
Methiye dizdiginiz sn.bakanın acaba kayinpederine lafı gecmezmi ,hani bizim 2011 de çalınmış bir kupamiz vardı ya gaspeden den alsın da bizde methiye dizelim damağa.!
Gümüşhane 29 2 hafta önce
akp deyilmidir İstanbul halk ekmekten gelen paraları Başakşehire aktaran
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@