7m


7m

hyundai

Bahçeli'den Oğan'a sert tepki

Bahçeli’den Oğan’ın ’yeni devlet’ açıklamasına tepki.

Gündem 05.08.2017, 17:07
Bahçeli'den Oğan'a sert tepki

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, AK Partili Ayhan Oğan’ın açıklamalarıyla ilgili, “Yeni bir devlet kuruluyor demek, ortada bir eskinin varlığını önce kabul,ardından da hedefteki devletin yıkıldı yıkılıyor ilanını yapmaktır. Yeni bir devlet kuruyoruz ağzı kirli bir ağız, aynı zamanda manda ve himaye arayan ihanet ortaklarının karanlık bir arayışıdır" dedi.


MHP Genel Başkanı Bahçeli, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, son günlerde cereyan eden sansasyonel ve milli bünyeye operasyon niteliğindeki vakaların birbiriyle doğrudan, en azından dolaylı bağı olduğunu belirterek, “Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde, başında sarık bulunan bir meczup eline aldığı tahra ile Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk büstüne saldırdı. Mezkur alçak provokasyon haklı ve meşru bir infial ve tepkinin önünü açtı. Unutulmasın ki Atatürk; Türkiye’dir, Cumhuriyet’tir, devlettir. Aziz Atatürk Türk milletinin ortak ve kurucu değeridir. Kurtuluşun lideri, kuruluşun mihveridir. İnkarcılar ise hıyanetin hizmetkarlarıdır. Atatürk “Ne Mutlu Türküm Diyene” sözünün mimarı, “Muhtaç Olduğun Kudret Damarlarındaki Asil Kanda Mevcuttur”, seslenişinin mucididir” ifadelerini kullandı.

“BİR MÜPTEZEL DURDUK YERE YENİ BİR DEVLETTEN BAHSETMİŞTİR”

AK Parti Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) üyesi Ayhan Oğan’ın “Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, beğenin beğenmeyin bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan’dır” açıklamasına ilişkin ise Bahçeli, “Tartışmalar alev alev her yanı sarmışken, görüş ayrılıkları her tarafa sıçramışken bir müptezel durduk yere yeni bir devletten bahsetmiştir. Doğrusunu isterseniz, bu meçhul ve müphem şahsiyetin hezeyanını ciddiye almak, dikkate değer bulmak beyhudedir, emek ve zaman israfıdır. Neymiş; “15 Temmuz’dan sonra yeni bir devlet kuruluyormuş. Başka, “beğensek de beğenmesek de kurucusu Sayın Erdoğan’mış.” 16 Nisan Halk oylamasından önce, Cumhurbaşkanı’nın bir başdanışmanı “halk kendi devletini kurmak için adım atıyor” demişti, hatırladınız mı? Elbette bu vahim iddialara Sayın Cumhurbaşkanı’nın öncelikle cevap vermesi en doğru ve akılcı olanıdır. Nitekim devletin başı bellidir. Bunun yanında bizim de söyleyeceğimiz pek çok şey vardır. Düşünce ve duruşumuz hiç kimseye, hiçbir odağa bağlı ve bağımlı değildir. İradesi olmayanın istikbali olmaz. İstikbal yoksa istiklal sadece hayaldir. Devlet ise irade,istikbal,istiklal demektir.Türk devleti böyledir. Devlet, milletin onuru, bekanın omurgası, birlikte yaşamanın ebedi onayıdır. Türk devlet geleneğinde milletin kaderi devletle bir ve aynıdır” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, açıklamasının devamında şunları kaydetti: “Yeni bir devlet kuruluyor demek, ortada bir eskinin varlığını önce kabul,ardından da hedefteki devletin yıkıldı yıkılıyor ilanını yapmaktır. 15 Temmuz FETÖ’nün darbe teşebbüsü, buna karşı Türk milletinin göstermiş olduğu muhteşem direniş ve mücadele destanıdır. Bu açık gerçektir. 15 Temmuz’da Türk devletinin bekası korunmuş, 16 Nisan Halkoylamasıyla hükümet etme sistemi değiştirilmiş, devlet güçlendirilmiştir. Yeni bir devlet kuruyoruz ağzı kirli bir ağız, aynı zamanda manda ve himaye arayan ihanet ortaklarının karanlık bir arayışıdır. 15 Temmuz’da paralel devlet yapılanmasının hain emelleri deşifre olmuştu. Yeni devlet; paralel devlet hasretini çeken köksüzlerin çağrısıdır. Devlet birdir, milletin siyasi ve idari mecmuudur, Türk tarihinin şeref mahsulüdür, ismi Türkiye Cumhuriyeti’dir. Öyle de kalacaktır.”

“İNANIYORUM Kİ, BU OLANLARDAN, SÜREKLİ KÖSTEKLENEN CUMHURBAŞKANI DA RAHATSIZ VE MEMNUNİYETSİZDİR”

15 Temmuz’da devletin yıkımdan kurtarıldığını kaydeden Bahçeli, “Millet işgalden mahfuz tutulmuştur. Yeni devlet kuruyoruz lafı FETÖ’ye uzatılmış zeytin dalıdır. Devlet; milletin namusuna emanet edilmiş yaşayan, milli hafızayı taşıyan, milli haysiyeti savunan şuur, gurur ve ruhtur. Hainler anlayamaz. 15 Temmuz’u basamak yaparak, 16 Nisan’ı bahane ederek yeni devlet, yeni kurucu amacında olan varsa, aklını başına, ayağını da denk alsın. Türk devletinin yenisi, eskisi olmaz. Türkiye Cumhuriyeti mesela Göktürklerin, mesela Büyük Selçuklunun devamı, bu çağdaki adıdır. Rota aynıdır. Kaynak aynıdır.Kurucu kahramanlar isim isim farklı olsa da cephe cephe, dalga dalga büyüyen Türk devletinin şeref payeleridir. 1923, 1299 Söğüt mirasından bir kopuş değil,bilakis ve bilahare daha güçlü bir eklemleniştir. Devletle oynamak küresel devlere yem olmaktır. İbn-i Haldun der ki: “Milletler, devleti çalışarak ve isteyerek elde ederler. İstemenin ve çalışmanın ulaştığı son nokta zafer ve devlettir.” Devlet; kutlu zaferin meyvesi, müstevlilere karşı mücadelenin müjde ve methiyesidir. Türk devletini yıkacak henüz anasından doğmamıştır. Milli Mücadele’yi 15 Temmuz’la kıyaslamak, fırsattan istifade Türkiye’yi budamak ihanettir, niyet sahipleri karşılarında MHP’yi bulacaktır. İnanıyorum ki, bu olanlardan, sürekli kösteklenen Cumhurbaşkanı da rahatsız ve memnuniyetsizdir. Aksini düşünmek ise milli bir felakettir” açıklamasında bulundu.

“FETÖ DAVALARI SULANIYOR”

“Türkiye’ye İdlip’te tuzak kuruluyor, Ortadoğu kaynıyor, ABD, YPG’ye silah yağdırıyor,Avrupa’yla ilişkiler geriliyor, FETÖ davaları sulanıyor” ifadesini kullanan Bahçeli, “Mağduriyetler artıyor, ülke çalkalanıyor, yine bazı cemaat ve tarikatlar oluk oluk kurum ve kuruluşlara yuvalanıyor. Ve devlet tartışılıyor! Nizamülmülk, devlet herkese nasip olmayacak büyük nimettir, diyordu. Bu nimete son nefes, son nefer, son damla kana kadar sahip çıkacağız. Bir kez daha sesleniyor, sorumluluk sahiplerini uyarıyorum: Ya devlet başa, ya kuzgun leşe. Ya devlet ya zillet; ya millet ya da illet” dedi.

Yorumlar (4)
adnan 5 yıl önce
simdi aklin basina geldi cok uyardik bu hayinlere destek verme ulkeyi boler bunlar dinlemedin simdi gordunmu derhal chp le birlik olup hayinlerin yolunu kapatmali ulkuculer yoksa cok gec olucak
türker 5 yıl önce
Bu ülkeyi ak partililermi böldü, veya bölmeye çalıştı, bunlar kendi gibi düşünmeyenlere vatan haini diyecek kadar adileşmiş kişiler.
uğur yalçın 5 yıl önce
sen var ye sen bu olanların ve daha da olacakların tek sorumlususun hakkımızı sana helal etmiyoruz mhp nin içine sızdırılmış hain alçak adam birde yakınıyor şikayet ediyor ne zannettiydin ha tc yi kaldıran ne mutlum türküm demeyi andımızı yasak edenler ne yapacaktı zannettin
türker 5 yıl önce
Uğur yalçın bu vatan için birlik beraberlik yapanlara ne gibi hakkınız olabilir, sen ve senin gibileri Tayyip beye düşmanlığınızdan türkiye batsın biz HDP-BDP - velhasıl nekadar sol uç franksiyon varsa birlik yapın ondan sonra bahçeliyi suçlayın yazık çok yazık bir başbuğ dönemine bakın hiç bir sol partı ile hükümet kurmamıştır senin düşüncende olanlar sol partilerle hükümet kurdular, hemde rahşan hanımın ben katillerle hükümet kurmam demesine rağmen kuruldu, ah başbuğ sağ olsaydı sizi bir görseydi vah zavallılar vah.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@