''Ateş Açılınca Zırhlılar Kaçtı !''

 Bingöl’de 10 askerin şehit olduğu PKK saldırısından yaralı kurtulan askerlerden çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavi gören yaralı askerlerin iddiasına göre, onları korumakla görevli zırhlı araçlar saldırı başladıktan sonra ol

Gündem 20.09.2012, 10:08
''Ateş Açılınca Zırhlılar Kaçtı !''

 Bingöl’de 10 askerin şehit olduğu PKK saldırısından yaralı kurtulan askerlerden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

 Bingöl Devlet Hastanesi’nde tedavi gören yaralı askerlerin iddiasına göre, onları korumakla görevli zırhlı araçlar saldırı başladıktan sonra olay yerinden hızla uzaklaştı.

 

Türkiye, Bingöl-Muş karayolunda 10 askerin şehit olduğu 70 askerin de yaralandığı PKK saldırısıyla sarsılırken, gözler bu saldırının nasıl gerçekleştiğine çevrildi. Askerlerin neden sivil ve korumasız araçlarla taşındığı ve askerî sevkıyatın istihbaratına PKK’ların nasıl ulaştığı sorularına cevap aranırken, yaralı askerlerin anlattıkları, güvenlik zaafiyetini ortaya koydu.

 

Zırhlı araçlarda mühimmat yoktu

Sivil otobüslere eskortluk yapan zırhlı kobra araçların termal kameralarında bölgedeki PKK’lıların tesbit edildiğini belirten askerler, şunları söyledi: “Kobra araçlarında bulunan termal kameralarda PKK’lılar görünüyordu. Ancak askerî araçlarda mühimmat olmadığı için müdahale edemedik. Öndeki otobüse roket isabet etti. Saldırganlar kadındı. Bir rütbeli, silahıyla iki-üç el ateş açtı. Saldırı olduğunda bizi koruyan zırhlı araçlar da mühimmat olmadığından karşılık veremeyip olay yerinden hızla uzaklaştılar.”

 

15-20 dakika bizi taradılar

Habertürk ’e konuşan yaralı askerler de olay yerine gelmeden kısa bir süre önce mola verdiklerini belirterek, tekrar yola çıktıktan kısa bir süre sonra silah sesiyle bir anda irkildiklerini, otobüste yeteri kadar silah bulunmadığı için karşılık veremediklerini anlattı. Can havliyle kendilerini otobüsten dışarı attıklarını söyleyen askerler, “Yaklaşık 15-20 dakika tarandık. Köy korucusu olduğunu sandığımız tepedeki kişi olmasaydı belki hiçbirimiz sağ kurtulamayacaktık” dediler.

 

 

 

Yorumlar (1)
bordo bereli 8 yıl önce
O köy koruyucusu ödüllendirmek lazım allah razı olsun ondan...

Ama derlerse öyle biri yok o zaman evliyalar yardım etmiş..

Gelişmelerden Haberdar Olun

@