Atatürk'e hakarete bakandan sert yanıt

"Bilimsel tartışmaların dışına çıkacak şekilde bir zihinsel tahrifatın ürünü "

Atatürk'e hakarete bakandan sert yanıt
AB Bakanı Ömer Çelik, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e yönelik TV ekranlarından ve sosyal medyadan yapılan hakaretlere tepki gösterdi.

Ömer Çelik şunları söyledi:

Bazı şahısların televizyonlarda  söylediği bazı çirkin sözler söz konusu. Bu temelde bir tartışma söz konusu.

Bu söylenen çirkin sözleri özellikle de cumhuriyetimizin kurucusu, ilk cumhurbaşkanımız, devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile ilgili olarak tarihsel tartışmaların, bilimsel tartışmaların dışına çıkacak şekilde bir zihinsel tahrifatın ürünü olan, özellikle de annesiyle ilgili manevi kızıyla ilgili söylemleri kınıyoruz.

Herkes herkese saygı göstermek durumundadır ama devletimizin kurucusuna ilk cumhurbaşkanımıza karşı bu saygının gösterilmesi mecburidir. Bunlar entelektüel egzersiz konusu ya da magazin konusu olmayacak kadar önemli işlerdir ciddi meselelerdir. Dolayısı ile bu saygısızlığı elimizi tersiyle itiyoruz ve kınıyoruz. Zaten savcılık görev alanı içinde gereken çalışmayı yapacaktır.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kesinlikle
Kesinlikle - 3 yıl Önce

Atatürk'e küfür edebilecek bi insan bu ülkede yaşamaya hakkı bile yok. ! Gitsinler başka topraklarda yaşasınlar

Süleyman Özmen
Süleyman Özmen - 3 yıl Önce

Osmanlıya 36 Padişaha tarihine Peygamber Efendimize İslam dinine bu ülkede yüz yıldır sövülüyor dindarlara her fırsatta İşidci yakıştırması yapılıyor gıkınız çıkmıyor, şimdi ne oldu da ayağına basılmış küçük çocuk gibi nara atıyorsunuz

Süleyman Özmen
Süleyman Özmen - 3 yıl Önce

Bu adamı kimse sevmiyor sevenlerde zaten onun gibi ilerici geçinen yobaz bozması, aklı başında bir Müslüman bu adamı nasıl sevebilirki mümkünü yok

SIRADAKİ HABER

banner513