Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya gözaltına alındı

Çanakkale Ruhu'nun Atatürk'ü Göksel Kaya' gözaltına alındı

Gündem 27.03.2017, 12:42 27.03.2017, 17:46
Atatürk'e benzeyen Göksel Kaya gözaltına alındı

Atatürk'e benzerliği ile tanınan oyuncu Göksel Kaya, bir davada ifade vermediği gerekçesiyle Çanakkale’de gözaltına alındı. Kaya, ifadesini verdikten sonra bırakıldı.

Mustafa Kemal Atatürk'e benzerliğiyle dikkat çeken tiyatro ve sinema sanatçısı Göksel Kaya, cuma günü Çanakkale'ye gitti.

Buradan Eceabat'a geçen Göksel Kaya ilçe Emniyet Amirliği ekipleri tarafından bir davada ifade vermediği için hakkında çıkarılan yakalama kararı gereğince gözaltına alındı. 

Kaya, söz konusu davada ifade verdikten sonra serbest bırakıldı.

Göksel Kaya, yönetmen Sinan Çetin'in yönettiği "Çanakkale Ruhu" filminde Mustafa Kemal'i canlandırmıştı.

göksel kaya

Kaya, ifadesinin alınmasının ardından Çanakkale Sulh Ceza Hakimliğince serbest bırakıldı. Ancak bazı yayın organları, Kaya’nın tutuklandığını iddia etti. Bunun üzerine Çanakkale adliyesine gelerek suç duyurusunda bulunan Kaya, bu iddiaların gerçeği yansıtmadığını söyledi.

"HABERİ DÜN GECE ÖĞRENDİM"

Kaya, “Basında olumsuz bir haber yer aldı. Ortada bir iftira var. Tabii bu beni son derece üzdü. Haberi ben dün gece öğrendim, dostlarımın aramasıyla. Burada baya üzüldüm ve haber kaynağını bulayım dedim. Çanakkale’deki yerel yayın organları bunu yapmış. Sonra ulusal basına düşmüş. Cumartesi günü ben Çanakkale’deydim. Otelde istirahatteyken gece saat 04.00 sıralarında görevli kapıyı çaldı. ‘Polis’ dedi. ‘Bir ifade vermeniz gerekiyormuş. Vermediğiniz için celben getirilmesi talimatı geldi’ dedi. 

"GİTTİK, İFADE VERDİK"

Gittik sabahleyin Çanakkale adliyesine, ifademizi verdik. Serbest bırakıldık. İddia edilen suç ise birileri FETÖ’den yazmış, diğerleri ‘dolandırıcılıktan tutuklandı cezaevine konuldu’ demiş hatta. Şimdi de cinsel tacizden diye bir iddia var. Aslı olmayan bir şey. Bizim geçmişte, bir sürü hayranım var, kitle var benim arkamda. Herkes Facebook’tan yazılar yazıyor, mesajlar atıyor. Biz mütevazi bir şekilde herkese cevap vermek zorunda kalıyoruz. Vermediğimiz zaman sanki burnu büyümüş havalarda diye düşünmesinler diye cevap veriyoruz. 

"20 YAŞINDA BİR BAYAN YAZILAR YAZDI, ENGELLEDİM"

20 yaşında bir bayan Facebook’tan yazılar yazıyor. Daha sonra bunu farklı boyutlara çektiği için engelliyorum. Ondan sonra buradan numaramı alıp telefonla ulaşıyor. Hatta 20 yıllık kullandığım hattı bile değiştirmek zorunda kaldım. Bundan dolayı bir mahkeme vardı. Ben kendisinden davacıydım. Burada değil, Nevşehir'de. O da benden davacı olmuştu. Bu dava ile ilgili mahkemeye çıkma gereği duydum. Geldim ifademi verdim ve serbest bırakıldım. 

"BÜTÜN MEDYA 'TUTUKLANDI' DİYE MANŞET ATMIŞ"

Hatta ikinci mahkeme 9’ncu ayın 25’inde. Bu durumda nasıl olur ben tutuklanıyorum, şu anda size röportaj yapıyorum. Bütün medyada ‘tutuklandı, cezaevine kondu’ diye manşet atmış. Asılsız iddiadır. Hakkımda yapılan bir linç kampanyası gibi görüyorum. Son derece üzücü ve yüz kızartıcı bir suçla karşı karşıyayım. Böyle bir şeyin aslı astarı olmadığını da sizin vasıtanızla kamuoyuna duyuruyorum” dedi.

"BEN UTANILACAK BİR ŞEY Mİ YAPTIM"

Bir çok sanatçının hayranı olduğunu da hatırlatan Kaya, “Bizim de benzediğimiz, dünyanın en büyük lideri misyonunu taşıyan bir oyuncu olarak bir sürü hayranımız var. Herkes farklı şeyler yazabiliyor. Bunu farklı boyutlara çekip böyle bir suçlamayla karşı karşıya kaldığım için çok utanıyorum ve üzülüyorum. Benim kendi çevrem var, sevenlerim var. Taşıdığım misyon farklı. Zaten gündeme gelen bir kişiyim. Şu an burada sıradan bir vatandaş olsam, hiç alakasız bir şeydi bu. Ama Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e benzerliğimden dolayı böyle bir suçlama olduğu için bundan dolayı da çok üzgünüm, utanıyorum. Ben utanılacak bir şey mi yaptım? Hayır ama haberin asılsız çıkması beni utandırdı. Aslı astarı olmayan bir haber. Yapan arkadaşlar kimse suç duyurusunda bulunacağım. Gerçek dışı bir iddia, hiçbir alakası olmayan bir iddia” diye konuştu. Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (1)
Vatandaş 4 yıl önce
Demekki boşuna benzememiş ona

Gelişmelerden Haberdar Olun

@