Atatürk büstüne çirkin saldırıya polisten ibretlik ceza

Atatürk büstüne yapılan çirkin saldırı sonrasında gözaltına alınan şahısa polisten ibretlik ceza.

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büstüne saldırıp, hakaret ederken çektirdiği videoyu sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaşan Yusuf Saba, Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde yakalanıp, gözaltına alındı. Polisler, Saba'yı Atatürk büstü önüne götürüp, tek ayak üzerinde bekleterek, asker selamı verdirtti. Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Saba hakkında soruşturma açıldığını duyurdu. 

Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün büstüne saldırıp, hakaret ederken çektirdiği videoyu sosyal paylaşım sitesindeki hesabından paylaşan kişiye binlerce kullanıcı, tepki gösterdi. Sosyal medyada yayılan video ile tepkileri ihbar kabul eden polis, harekete geçti. Atatürk büstüne saldırıp, video çektirerek, paylaşan kişinin Yusuf Saba olduğu belirlendi. Kocaeli Dilovası'nda yaşadığı tespit edilen Saba, dün düzenlenen polis operasyonuyla ilçede yakalanıp, gözaltına alındı. Polisler, Saba'yı Atatürk büstü önüne götürüp, tek ayak üzerinde bekleterek, asker selamı verdirtti.

SOYLU VE GÜL'DEN AÇIKLAMA

Öte yandan İçişleri Bakanı Bakanı Süleyman Soylu, sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada; Atatürk büstüne saldırıp, hakaret eden kişinin yakalandığını belirterek, "Sosyal medyada infiale yol açan Atatürk'e hakaret edilen videoyu çeken ve hakaret eden, çocuklarımıza cinsel içerikli tacizi yapıp, videoyu çekip yayınlayan kişiler Türk polisi tarafından gözaltına alınmışlardır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül de Twitter'dan yaptığı açıklamada, "Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret videosu failine Cumhuriyet savcımız tarafından soruşturma açılmıştır. Yargımız, bu tarz olayların üzerine süratle gitmeye devam edecektir" dedi. 


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
kaptan
kaptan - 1 ay Önce

polis memuru o bacağa tekmeyi vurmuş ama tekme yumuşak kalmış, kıramamış o bacakları, kırsaydıki bir daha yürüyemeseydi pislik,

Metin
Metin @kaptan - 1 ay Önce

Hoop dur bakalim..
Siddete siddetle karsilik vermek kimin hattine.Peki diyelim öyle ozaman sizin farkiniz nerede hemen gaza gelmeyin be..

Orhan yetim
Orhan yetim - 1 ay Önce

Bu sümsüğe bu ceza çok az

Hüseyin Akyüz,almanya
Hüseyin Akyüz,almanya - 1 ay Önce

1)bu genc , ATAMIZA ,acik acik hakaret edecek Bunu Video yapip paylasacak gücü kimden aliyor veyahut buluyor, 2) Bu genci milletin önüne Bu sekil sunmak nekadar dogru acaba,,bende ceza almasindan yanayim, ama farkli bir ceza'da olabilirdi bence,3) son yillar'da akp'nin sergiledigi,ATATÜRK düsmanligi bu tür olaylarda hic'mi etkisi yok,

oktay61
oktay61 - 1 ay Önce

ibretlik derken? neresi ibretlik basbayağı insan aklıyla dalga geçiyorsunuz. bumu yani cezası?

safa
safa @oktay61 - 1 ay Önce

İllaki hapis cezası alacaktır bu akıllanma cezasıdır bence.

banner426

banner443

banner441