Atama kararları Resmi Gazete'de

Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı ile çeşitli bakanlıklara ait atama kararları Resmi Gazete yayımlandı. Buna göre, Başbakanlık müşavirliği görevlerine Selma Üçüncoğlu ve Zerin Elçi Coşkun getirildi. Başbakan Yardımcılığına bağlı Va

Gündem 05.12.2014, 11:03
Atama kararları Resmi Gazete'de
Başbakanlık, Başbakan Yardımcılığı ve Dışişleri Bakanlığı ile çeşitli bakanlıklara ait atama kararları Resmi Gazete yayımlandı.
 
Buna göre, Başbakanlık müşavirliği görevlerine Selma Üçüncoğlu ve Zerin Elçi Coşkun getirildi.
 
Başbakan Yardımcılığına bağlı Vakıflar Bankası'nın Ankara Bölge Müdürlüğüne Temel Ünlü, Samsun Bölge Müdürlüğüne Ali Şahin atandı.
 
Yine Başbakan Yardımcılığına bağlı Hazine Müsteşarlığı Sigorta Denetleme Kurulu Başkanlığındaki Sigorta Denetleme Uzmanlıklarına, Sigorta Denetleme Uzman Yardımcısı Kuntay Baydar, Barış Taşkesen ve Ömer Oy görevlendirildi.
 
Dışişleri Bakanlığı
 
Dışişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına Ümit Yalçın ve Büyükelçi Ayşe Sinirlioğlu getirildi. Yine aynı bakanlığa bağlı İkili Siyasi İşler Genel Müdürlüğüne Can Dizdar, Tercüme Dairesi Başkanlığına Armağan İnci Ersoy, İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına Fatih Yıldız, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına İhsan Mustafa Yurdakul, Ortadoğu Genel Müdür Yardımcılığına Salih Mutlu Şen atandı.
 
Ayrıca Amerika Genel Müdür Yardımcılığına Ece Öztürk Çil, Kültür İşleri Genel Müdür Yardımcılığına Hatice Oya Tungaçağlı, Kuzey Avrupa ve Baltıklar Genel Müdür Yardımcılığına Füsun Aramaz, İkili Ekonomik İşler Genel Müdür Yardımcılığına, Şebnem Cenk getirildi.
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı
 
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına bağlı Çalışma ve Sosyal Güvenlik Eğitim ve Araştırma Merkezi 1. Hukuk Müşavirliğine Tuncay Kara atandı.
 
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı
 
Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü Yönetim Kurulu Üyeliğine Metin Kayrak, Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdür Yardımcılığına Ruhi Aksoy getirildi.
 
Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdür Yardımcısı Mustafa Asım Kafkas ise bu görevinden başka bir görev getirilmek üzere alındı.
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı
 
Gençlik ve Spor Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığına, İstanbul Vakıflar 1. Bölge Müdürü İbrahim Ökekinci, Rehberlik ve Denetim Başkanlığına, Personel Dairesi Başkanı Mehmet Haluk Uçkun görevlendirildi.
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı
 
Gümrük ve Ticaret Bakanlığı müşavirleri Arslan Ağca ile Ramazan Ulus, başka görevlere atanmak üzere görevlerinden alındı.
 
İçişleri Bakanlığı
 
İçişleri Bakanlığı Müşavirliğine Hüseyin Özalp atandı.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı Müşavirliğine Diyarbakır Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet Tevfik Arıtürk tayin edildi. Isparta Kültür ve Turizm Müdürü Abdullah Kılıç ise başka bir göreve getirilmek üzere görevinden alındı.
 
Milli Eğitim Bakanlığı
 
Kırgızistan-Türkiye Manas Üniversitesi Denetleme Kurulu Üyeliğine Maliye Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Daire Başkanı İsmail Eraslan atandı.
 
Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı
 
Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğüne Bekir Gezer, Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğüne Mehmet Mehdi Gönülalçak, 1. Hukuk Müşavirliğine Abdulkadir Sarı, Dış İlişkiler ve Avrupa Birliği Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Erdem Direkler görevlendirildi.
 
Ayrıca, Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcılığına Aydın Özen, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığına Alper Sınav getirildi.


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@