banner491

Atama bekleyenlere kötü haber !

 AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik twitter'dan duyurdu. Hüseyin Çelik, eş durumundan tayin talep eden öğretmenlere ve Şubat'ta atama bekleyen adaylara söz verdiği üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü, talepleri

Atama bekleyenlere kötü haber !

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Hüseyin Çelik twitter'dan duyurdu.
 
Hüseyin Çelik, eş durumundan tayin talep eden öğretmenlere ve Şubat'ta atama bekleyen adaylara söz verdiği üzere Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğünü, taleplerini Başbakan'a ilettiğini bildirdi. Çelik, yaptığı açıklamada üzgün olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı:
 
Söz verdiğim üzere,eş durumundan tayin talep eden öğretmenlerin ve Şubat'ta atama bekleyen adayların beklentilerini Sn.Başbakan'a arz ettim."
 
Sn. Başbakan KHK'nin yılda bir kez öğretmen ataması yapılması şeklinde düzenlendiğini ve tüm hazırlıkların buna göre yapıldığını söyledi."
 
Bu Şubat'ta atama yapılmayacağı anlamına geliyor. Beklenti içinde olan adaylar adına üzgünüm."
 
Sn. Başbakanımız, eş durumu tayinlerinde aile bütünlüğü meselesine verdiği önemi belirterek azami hassasiyetin gösterilmesini emredecektir."
 
''Ağustos'a kadar öğretmen ataması yapılmayacak''
 
Milli Eğitim Bakanı Dinçer ise, dün yaptığı açıklamada, öğretmen atamalarında ''Şubat ataması'' diye bir atamanın söz konusu olmadığını belirterek, ''Temmuz ayında 15 branşta öğretmenler için alan sınavı yapacağız. O alan sınavından sonra öğretmen seçimine yönelik uygulamamızı gerçekleştireceğiz. Dolayısıyla da Ağustos ayına kadar atamamız olmayacak. Şu anda Milli Eğitim Bakanlığı'na verilecek kadro bizim ihtiyacımızı karşılayacak durumda değil. Bizim istediğimiz kadronun ihtiyacımıza cevap verecek sayıda olabilmesi için belki Haziran ayına doğru yeni bir kanun çıkarmak gerekecek'' demişti.

Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner441