Aslı Erdoğan'ın yalanına sert tepki!

Türkiye hakkında kara propaganda yapan yazar Aslı Erdoğan'a tepki yağdı

Gündem 26.10.2019, 09:23
Aslı Erdoğan'ın yalanına sert tepki!

Terör örgütü PKK'nın destekçisi olduğu gerekçesiyle kapatılan Özgür Gündem Gazetesi'nin yazarlarından Aslı Erdoğan, çirkin bir iftirada bulunarak kara propaganda yaptı.

Belçika'da yayın yapan Le Soir gazetesine demeç veren Erdoğan, Türkiye'nin aşırı milliyetçilik içerisinde yaşadığını iddia ederek  "Türklere, okula başlar başlamaz Kürtlerden nefret edilmesinin öğretildiğini" söyledi.

MUSTAFA SAFRAN: BİR ZAVALLI'NIN ZIRVALARI

Aslı Erdoğan'ın bu hadsiz açıklamalarına Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Mustafa Safran, Twitter'dan sert tepki gösterdi. Safran, "Türklerle Kürtler aynı okullara gidiyor, aynı dersleri işliyorlar. Sıra arkadaşlarına birbirlerinden nefret etmeyi mi öğretiyoruz yani? Tek kelimeyle zırva. Böyle zamanlar için parlatılmış bir zavallının zırvaları.Yazık" dedi.

Aslı Erdoğan'ın yalanına sert tepki!

"TIBBEN AÇIKLANMAYA MUHTAÇ"

Gazeteci Nedim Şener konuya ilişkin sosyal medya paylaşmında ''Böyle bir yalanı söyleyebilen kişinin durumu sadece “tıbben açıklanmaya muhtaçtır'' ifadesini kullandı.

"SİNDİREMİYORUM"

Yine gazeteci İsmail Saymaz ise ''Ben liseye kadar, her hafta bir şehit cenezesinin geldiği Doğu Karadeniz’de okudum. Bir gün olsun Kürtlerden nefret edilmesini öneren ya da savunan bir öğretmenle ya da din adamıyla karşılaşmadım. AKP’yi eleştireceğim diye Türkiye’ye düşmanlık etmeyi sindiremiyorum.'' ifadelerini kullandı.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (6)
Hasan 2 yıl önce
Türklerle , Küttler ezelden ebede soylu millettir. Ben de bir Kürt kadar Kürdüm. İftiraya en ağır ceza verilmeli. Türkiye aksine Batıya göre fazla hoşgörülü. Terör operasyonunu nasıl da manuple ediyorlar. Yaşafığım müddetçe orduma, yurduma bağlıyım. . Vatana ihanet düşünce özgürlüğü olamaz. Bir Türk fatklı düşüncede, farklı siyasi görüşte olabilir ama asla ülkesine saldıranlarla işbirliği yapmaz
NEDIM 2 yıl önce
NEDIM SENER BEYE BEYIN DOKTORUNA GITMESINI TAVSIYE EDIYORUM..VURUN KAHBEYE,ÖLDÜRÜN,YAKIN,YIKIN BIR FAZLA BIR EKSIN NE FARK EDER.....KADIN DOGRU SÖYLÜYOR.AMA KIM REISE YALAKALIK EDIYORSA O MEVKI MAKAM SAHIBI OLUYOR.
HUCUM BAYANIDA YAKIN.......
Deli 2 yıl önce
Bu güruhlara devlet tokadı atınca,Bizim ronantikler ifade özgürlüğü diye ciyaklıyoooooo
Hasan 2 yıl önce
Robert Kolejinde tabii ki Kürtlere düşmanlık öğretirler. Orada Türklere karşı da düşmanlık öğretiyorlar. Orası Amerika-ingiltere-fransaya-siyonizme hizmet ettiği için böyle öğretirler. Bunu ben demiyorum, oranın mezunu bu insan söylüyor
Hasan 2 yıl önce
Bakan yardımcısı cevabı vermiş. Ülkeyi savunmak için herhangi bir görüşe sahip olmak gerekmiyor. Yanyana eğitim gören çocuğa nasıl idealoji aşılanmış. Ülkede konuşöası gerekenler susuyor, bilgisizler konuşuyor. Müfteri
Oy Havar. 2 yıl önce
Üsküdardan buyani kimin yurdu?
kurt uyur düsman uyur!bir ben uyumadım kaç leylim bahar!saclarina ak gülleri takayım bir o yandan bi bu yandan elma yanaktan seni baharmissin gibi düşünüyorum.

Gelişmelerden Haberdar Olun

@