Akşener'den Amirallerin imzaladığı bildiriye tepki: "Bu apaçık bir zevzekliktir"

Meral Akşener'den 103 Amiralin yayınladığı bildiriye tepki geldi.

Gündem 04.04.2021, 18:36
Akşener'den Amirallerin imzaladığı bildiriye tepki: "Bu apaçık bir zevzekliktir"

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, emekli amirallerin imzaladığı Montrö bildirisine tepki göstererek, "Emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye'de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir. Bu apaçık bir zevzekliktir." dedi.

103 emekli amiral, dün gece yarısı Montrö Boğazlar Sözleşmesi konulu bir bildiri yayımladı. Söz konusu açıklama sonrasında siyasilerden art arda tepki açıklamaları geldi. 

AKŞENER ÖZEL BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

İYİ Parti lideri Meral Akşener de Parti Genel Merkezi'nde bildiriyle ilgili olarak bir basın açıklaması düzenledi. "Bugün bu toplantıyı, gece yarısı emekli amirallerin bildiri yayınlaması üzerine yapıyoruz." diyen Akşener, açıklamalarına şu şekilde devam etti:

"PARTİMİZ EVSAYET VE DİĞER ODAKLARIN KARŞISINDADIR"

"Partimizin ve benim görüşlerimi paylaşmak üzere bir araya geldik.İktidar partisi ve mensupları bu bildirinin üzerine tepiniyor. Şimdi benim bildiğim 60 ihtilalinde dört yaşındaydım ama hatırlamıyorum ama diğer bütün muhtıraları, 28 Şubat'ın içerisinde kalarak yaşamış biri olarak. Bu tür gece yarısı emekli de olsa silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar, genellikle Türkiye'de demokrasinin kesintisine uğrayan muhtıraları akıllara getirir. Dolayısıyla iktidar partisinin üzerinde tepinme fırsatı doğmuştur. Partimiz vesayet ve diğer odakların karşısındadır. Ancak bugüne kadar genellikle silahlı bürokratlar, iktidarın karşısında muhalefet için de yapılmıştır. Türkiye'de bugün muhalefet, özellikle İYİ Parti son derece millet odaklı, suni gündemlerden uzak, kutuplaşmanın dışında bir muhalefet sistemi getirmiştir.

"BU BİR ZEVZEKLİKTİR"

31 Mart yerel seçimlerinde İYİ Parti'nin önderliğinde, alınamaz denilen, mümkün değil olamaz denilen birçok şehir, demokrasi ve sandı yoluyla alınmıştır.Sabah bir uyandık emekli amirallerin canı sıkılmış, bildiri yayınlamışlar. Bu bir zevzekliktir. Türkiye bu zevzekliklerden çok çekti. Ben dün Hakkari'de perşembe günü ise Konya'daydım. Biz bu ülkede işsiz gençlerin, tabletsiz çocukların derdini konuşmak zorundayız. Biz esnafın derdini konuşmak zorundayız. Biz bugün tencereye kaynatamayan 104 kadının derdini konuşmak zorundayız. 104 dakika, 104 saniye maalesef yayın organlarında yer buluyor.Buradan herkese, emekli silahlı bürokratlara sesleniyorum. Herkes görevini, başındayken yapmalıydı. Yunanistan ve Adalar konusunda bir tavır göremedik. Siyaset, siyasetçiler tarafından yapılır. Bunlar bilgilerini ve görgülerini elbette STK'lar ve siyasi partiler içerisinde kamuoyuyla paylaşabilirler, muhalefet partilerini beğenmiyorlarsa, siyasi parti kurup onun üzerinden yürüyebilirler.

"İYİ PARTİ DEMOKRASİNİN YANINDA DURMAYA DEVAM EDECEKTİR"

Darbe çağrısı oluşturacak bir duruma da neden olamazlar. Bugün ortaya çıkan bu meseleyi ciddiyetle ve manidar olarak takip ettiğini söylemek isterim. İYİ Parti milletimizin derdiyle hem hal olmaya devam edecektir. İYİ Parti, demokrasinin yanında dün olduğu gibi bugün de durmaya devam edecektir."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (5)
antikus 6 ay önce
merak ettgim konu acaba emekli amiralleri elestirenler neden hic amirallerin ne dedigini söylemiyor?? acaba böylesimi islerine geliyor?? eger amirallar demokrasimiza karsi bir sey yapmislarsa haklarinda dava acilir gerekirse yargilanir , ama amirallerin aciklamasi kesinlikle bir tehdit degil kac gündür mazilarinin zevzeklik yaparak elestirmeye calistiklari mindros antlasmasinin aciklamak ve bunun türkiye icin önemini ar etmisler bunda ne var yanlismi yapmislar??
Vatandaş 6 ay önce
Çok güzel bir yorum...Maalesef hep birşeyleri eleştiririz ama ne denildiğini bilmeyiz.amacimiz üzüm yemek değil bağcıyı döğmek.
Ersan 6 ay önce
Muhtıra verilmiş, içeriği okumadın mı?
Satarili 6 ay önce
Sayın Akşener Konya'da , Hakkari'de kendinizi iyi ifade edemediniz galiba . Amiraller üzerinden döktürmüşsünüz :))
Vatansever 6 ay önce
Meral yanlış sularda yüzme dik dur asıl zevzeklik bu adamlara vatan haini darbeci yaftası yapıştırmaktır

Gelişmelerden Haberdar Olun

@