7m


7m

hyundai

Akaryakıta bir zam daha geldi

Bugünden itibaren pompaya yansımak üzere motorin grubuna 1.39 TL zam geldi.

Gündem 25.03.2022, 08:45
Akaryakıta bir zam daha geldi

Brent petrol fiyatlarının 120 dolara dayanması Türkiye'de de akaryakıt fiyatlarına yansıdı. Buna göre, bugünden itibaren pompaya yansımak üzere motorin grubuna 1.39 TL zam geldi. Böylelikle İstanbul'da motorinin litre fiyatı ortalama 23.64 TL seviyelerine yükseldi. Öte yandan benzin ise 20 liraya dayandı.

Rusya ve Ukrayna savaşının etkisiyle brent petrol fiyatlarının artışı akaryakıt ücretlerine de yansıyor. Bugünden itibaren geçerli olmak üzere rafineri çıkış fiyatlarındaki değişiklikten dolayı motorin grubuna 1.39 TL zam geldi.

GÜNCEL FİYATLAR

Zam sonrası İstanbul'da ortalama motorin fiyatı ortalama 23.64 TL seviyelerine yükseldi. Öte yandan benzinin fiyatı ise 20 lira seviyelerine dayandı.

BRENT PETROL FİYATI

Brent petrolün varili, bugün uluslararası piyasalarda 119-120 dolar seviyelerinde işlem görüyor. Petrol fiyatlarının artması, motorine zam olarak yansıdı.

AKARYAKIT FİYATLARI NASIL HESAPLANIYOR?

Akaryakıt fiyatları, Türkiye'nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.


Yorumlar (10)
Bordomavi61 3 ay önce
10 kez daha gelse ne olacak onlarin yakiti varsa bizim Allahimiz var, bak seneler sonra imanli bir partili cumhurbaskanimiz var bize yeter.
cengiz 3 ay önce
hahahahahahahhahahahahahahha güzel ironi
Davut 3 ay önce
Allah razı olsun cumnurbaşkanımızdan sayesind ekilo verdim yürümekten. Dünya lideri :)
Hüseyin 3 ay önce
İndirim yaparken damla damla, zam yaparken oluk oluk hğkümet hiçbir tetbir almıyor akamazki elde borçdan başka birşey yok.
sorunsuz 3 ay önce
ironi mi gerçek mi bugünlerde anlamak zor!...
üümer 3 ay önce
halalll olsin hala oggliii
Akçaabatlı 3 ay önce
döviz bazında avrupada en ucuz yakıt bizde
trabzon61 3 ay önce
Akla bak. Döviz bazında en düşük asgari ücrette bizde nasıl olacak peki? Bi öğrenemediniz şu dövizi birim para olarak hesaplamayı. Alkışlar size
sıradan vatandaş 3 ay önce
çok güzel.insan mutlu oluyor ne güzel.
komeralı 3 ay önce
reis halkının spor niyetine bisiklete binmesini teşvik ediyor ama size yaranamıyor. bak trafik sorununu çözdü araba yok yollarda. dünya lideri sonuçta
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@