AK Parti'den İstanbul seçimi için flaş iddia

AK Parti'den 'İstanbul seçimi' için flaş iddia! Özel banka ve özel okul çalışanları görevlendirilmiş

AK Parti'den İstanbul seçimi için flaş iddia

AK Parti Yüksek Seçim Kurulu (YSK) Temsilcisi Recep  Özel, İstanbul'daki bazı ilçe seçim kurullarınca görevlendirilen sandık kurulubaşkan ve üyelerinin kamu görevlileri yerine, özel banka ve özel okul çalışanları olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

Recep Özel, yaptığı açıklamada, İstanbul Büyükşehir Belediye  Başkanlığı seçiminin iptali ve yenilenmesi istemiyle yaptıkları olağanüstü  itirazda dile getirdikleri bir iddialarının da sandık kurullarının oluşturulmasına dair tespit edilen usulsüzlükler olduğunu hatırlattı.

İlgili kanun gereği sandık başkanlığı görevinin ancak kamu görevlileri  tarafından yürütülmesi gerektiğini, sandık kurulu üyelerinin nasıl  belirleneceğinin de kanunda belli olduğunu ifade eden Özel, bu düzenlemelere  aykırı olarak bazı sandık başkanları ve üyelerinin kamu görevlisi olmayanların  arasından belirlendiğinin tespit edildiğini kaydetti.

Recep Özel, İstanbul'daki bazı ilçe seçim kurullarından alınan sandık  kurulu başkan ve üyelerine ilişkin listeleri sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan  paylaştı.

Özel, listede görevlendirilen sandık kurulu başkan ve üyelerinin  arasında kamu görevlileri yerine, özel banka ve özel okul çalışanlarının  olduğunun tespit edildiğini bildirdi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Vadandaş
Vadandaş - 11 ay Önce

Eminim öyledir. Ekrem imamoglu hakkiyla kazandi ve sizide korku sardi

serdar
serdar - 11 ay Önce

Trabzon'da çay ocağı işletenleri sandık kurulu başkani yapan akp Trabzon'u %64 le kazandı. burdada seçim iptali istermi acaba

Muammer usta
Muammer usta - 11 ay Önce

akparti yaptığı bütün sorumsuz ve camur siyaseti için elbette Türk milletine günü gelince hesap verecek

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL - 11 ay Önce

Kendilerinde her türlü ahlaksızlık kanunsuzluk olduğundan herkesi de kendileri gibi zannediyorlar ayıptır bırakın bu işleri seçimi kaybetmişsiniz. Her türlü entrikaları deniyorsunuz...Ekrem İMAMOĞLU seçimleri hakkıyla kazanmıştır. Siz hala neyin peşindesiniz? Bu sefer sandıklara sahip çıkıldı çalamadınız! 17 sene çaldığınıza sayın.

Kara Davut
Kara Davut - 11 ay Önce

Doymadınız itirazlara. Eee ne demişler? “Yenilen pehlivan güreşe doymazmış”.

İbo
İbo @Kara Davut - 11 ay Önce

Yenilen pehlivan? Şimdiye kadar girdiği her seçimi kaybeden CHP ve Kılıçdaroğlundan bahsediyorsun galiba.

Ali
Ali - 11 ay Önce

Akp kazanana kadar devam

adnan
adnan - 11 ay Önce

benim burdan cikardigim bu isi bazi akp li ve mhp lir kasiyip soylu ve imam oglunu nasil harcariz pesinde 1tasla 2ki trabzonlu harcamak amac uyanik olun bir birinizi yedirmeyin kurt lara

DuRsUnTeMeL
DuRsUnTeMeL @adnan - 11 ay Önce

Size katılmıyorum. Süleyman Soylu Yanardöner bir kişiliğe sahip bugün akp’li yarın MHP’li. Sadece CHP li olamaz zaten istese de chp li olamaz...

ibraam
ibraam - 11 ay Önce

keşke yenilense. yenilensede bu millet sizi meclistenden kovsa. ilçeleride kaybetseniz. Anca bahar gelir. Yiyorsa yenileyin.


SIRADAKİ HABER

banner513