alexa metrics

banner560

banner572

Ahmet Kaya TFF ve PFDK'yı istifaya davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya "adalet katledildi" dedi

Gündem 27.01.2019, 12:21
Ahmet Kaya TFF ve PFDK'yı istifaya davet etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Trabzon Milletvekili Ahmet Kaya, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nun, Trabzonspor–Başakşehir maçında yaşandığı öne sürülen olayları gerekçe göstererek 27 bin Bordo-Mavili taraftara getirdiği maç yasağını ‘’adaletin katledilmesi’’ olarak nitelendirdi, Türkiye Futbol Federasyonu ve Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu’nu istifaya davet etti.

İşte Ahmet Kaya’nın açıklaması:

Trabzonspor Başakşehir maçında ne olmuştur? Şampiyonluk yarışını doğrudan ilgilendiren bu maçta orta hakem ve VAR hakeminin hatalı kararlarıyla sonuca etki edecek birçok pozisyonda Trabzonspor Türkiye’nin gözü önünde biçilmiştir, doğranmıştır. 

Böylece maça çıkıldığında 2. sırada olan Trabzonspor yarıştan uzaklaştırılırken, her hali şaibeli olan, iktidar ve iktidar beslemesi sermaye tarafından desteklendiği öne sürülen Başakşehir takımı, rakiplerinin açık ara önüne geçmiştir.

Bu vahim organizasyona kaşı taraftarımızın adalet isyanı elbet de normal bir toplumsal tepkidir. Şike sayılabilecek masa başı ve saha oyunlarına göz yumup, belki de destekleyip Türk futbolunu kaosa götürenler, adalet feryatlarını cezalandırma yolunu seçmiştir.

Trabzonspor pek çok kez haksızlıklara uğradı, şampiyonlukları çalındı. Ama hiçbir güç, bu onurlu insanların alın terine dayalı emeği yücelten adalet mücadelesini yıkamadı! Haksızlığa karşı mücadelede de adalet ve hukuktan ayrılmamak gerektiği tartışmasızdır. 

Yanlış iş yapanlar elbet de cezalandırılabilir. Ancak bugüne kadar Türk futbol tarihinde görülmedik biçimde 27 bin taraftarımızın cezalandırılması ne demektir?  Bu hangi adalete, hukuka, vicdana, yöneticiliğe sığar?

Türkiye’de futbol maçları boş tribünlere oynanırken stadı dolduran Trabzonspor taraftarı cezalandırılmakta, büyük bir ekonomik mücadele içinde olan Trabzonspor kulübü de bu gelirden mahrum bırakılmaktadır.

Türk Futbolunu kaosa sürükleyecek olaylara meydan veren, sessiz kalan ya da destekleyen Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi ve haksız biçimde 27 bin taraftarı sözde cezalandıran adaletten yoksun PFDK üyelerini istifaya çağırıyorum.


Yorumlar (15)
Taraftar 3 yıl önce
Bizde dayak atan sevilir ts en çok dayağı akp den yedi ve ne acıdırki her seçim oyları arttı. Trabzon halkı böyle devam ettikçe ts nin hakkı daha çok yenecek. Trabzon halkı uyanın ve şamarı patlatın
Hasan 3 yıl önce
Destekleyen vekillerimize teşekkür ederiz.
Asıl desteği iktidar partisi vekillerinden bekliyorum. Destek olmazlarsa oyum hakkım haramdır onlara artık. Başakşehir gelip geçici kalıcı olan adamlık, kalıcı olan Trabzonspor. Trabzon vekilleri görevini yapıp kulübü savunsa bu zulümler yspılmazdı
emre akca 3 yıl önce
su insan gibi birileride cikip birsey dese anliyamiyorum herkes yorumsuz kaliyor
Gümüşhane 29 3 yıl önce
Ne varsa yine CHP var helal olsun
Ismail Bulut 3 yıl önce
Iyi parti ve CHP Trabzon millet vekilleri MHK ve Futbol federasyonu protestor ettiler
Temel güner 3 yıl önce
Aynen katiliyorum Adalet nerde adaleti baska yerlerdemi arayalim
ethem kasikci 3 yıl önce
Allah belasini versin haklarlini calanlari
Sayın vekilim 3 yıl önce
Sayın vekilim bırakın sizene sizi ilgilendirir mi %60 alan parti konuşssun biraz sizi ilgilendirmez hizmet etsenizde etmesenizde siz burda hain gözüküyorsunuz sayın vekilim bırakın değmez uğraşmaya. ! ! !
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@