7m

7m

hyundai

Afrin ve Kilis'ten acı haber: 3 şehit

Afrin ve Kilis'te teröristlerle girilen çatışmada 3 asker şehit oldu.

Gündem 03.02.2018, 17:49 03.02.2018, 18:54
Afrin ve Kilis'ten acı haber: 3 şehit

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 1 askerin çatışmada, 1 askerin saldırı sonucu, 1 asker de tankın isabet alması sonucu şehit olduğunu açıkladı.


TSK'dan yapılan açıklama şöyle:

Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 03 Şubat 2018 tarihinde, bir kahraman silah arkadaşımız PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü unsurları ile girilen çatışmada, bir kahraman silah arkadaşımız da Kilis hudut bölgesinde, aynı terör örgütü unsurları tarafından gerçekleştirilen saldırı sonucunda şehit olmuştur. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırılarda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah´tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır dileriz.

TERÖR MEVZİLERİNE BOMBARDIMAN BAŞLADI

Kilis hudut karokuluna saldının ardından terör mevzilerine bombardıman başladı.

ŞEHİT ATEŞİ ISPARTA'YA DÜŞTÜ

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Suriye'nin Afrin bölgesinde yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda Uzman Çavuş Ali Yılmaz (25) şehit oldu.

Şehidin, Isparta merkez Batıkent Mahallesi'nde oturan ailesine şehadet haberi verildi. Bekar olan 2015 yılında uzman çavuşluğa başlayan Ali Yılmaz'ın Bitlis'te görev yaparken Afrin'deki operasyona katıldığı belirtildi. 

TSK: AFRİN'DE İSABET ALAN TANKIMIZDA BİR ASKER ŞEHİT OLDU

Türk Silahlı Kuvvetleri Afrin'de yürütülen Zeytin Dalı Harekatı ile ilgili açıklama yaptı. Yapılan açıklamada; Zeytin Dalı Harekâtı kapsamında, 3 Şubat 2018 tarihinde, Afrin kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde harekâta katılan bir tankımız, PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet almıştır. İsabet alan tankta bir askerimiz şehit olmuştur.


Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@