7m


7m

hyundai

Adnan Oktar suç örgütünün dijital arşivi taranıyor - Fişleme belgeleri ortaya çıktı

İnsanların şantaj amaçlı özel görüntülerinin olduğu iddia edilen Adnan Oktar örgütünün dijital arşivi polisler tarafından taranmaya başlandı.

Gündem 23.07.2018, 09:44
Adnan Oktar suç örgütünün dijital arşivi taranıyor - Fişleme belgeleri ortaya çıktı

Adnan Oktar Suç Örgütü’nün 2 bin 500 materyalli dijital arşivi taranıyor. İlk incelemelerde, tuzağa düşürülenlerle ilgili fişleme belgeleri bulundu.

Çökertilen Adnan Oktar Suç Örgütü'ne örgüte yönelik operasyon yapılan adreslerde ele geçirilen harici disk, bilgisayar, hafıza kartı başta olmak üzere 2 bin 500 adet dijital materyalin incelemesi hem İstanbul Emniyeti Mali Suçlar Şubesi hem de Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'nde devam ediyor. İnsanların şantaj amaçlı özel görüntülerinin olduğu iddia edilen örgütün dijital arşivi polisler tarafından taranmaya başlandı.

İddialara göre; yapılan ilk incelemelerde insanlarla ilgili kişisel bilgilerin olduğu dokümanlar bulundu. Örgüt üyelerinin tıpkı FETÖ gibi fişleme belgeleri oluşturduğu ve özel olarak toplanan bilgileri bu dokümanlara kaydettiği iddia edildi. İddialara göre; yine örgütün üyeleri, geçmişte örgütten ayrılan kişilerle ilgili bilgileri de özel olarak ve şantaj amacıyla muhafaza etti. Arşivde çok sayıda montajlı fotoğrafın olduğu belirtiliyor.

SİLİNEN ARŞİV GERİ GETİRİLECEK

Geçmişte örgütten ayrılan veya örgüte dava açan kişilerin kişisel bilgileri, adres ve iletişim bilgileri ve dava ile mahkeme dosyası bilgileri de dijital arşivde ele geçirildi. İddiaya göre; örgütün emniyet ve yargı ayağında "Köstebek" olarak görevlendirilen örgüt üyeleri gizli bir şekilde edindikleri söz konusu bilgileri örgütün bilgi işlem sorumlularına aktarıyordu. Siber polis, geçmişte silinen verilerin de geri getirileceğini bildirdi.


Yorumlar (3)
uğur yalçın 4 yıl önce
Şu günlerde moda adnan hoca ya vurma saldırma.yarın işler tersine dönerde birileri adnan hoca iyidir düşmüş bir bosluga falan derse bak sen bu adnan hocaya saldıranlar nasıl dönüyor anında tabi efendim muhterem bir zattır imanlı bir mütedeyyindir tabi efendim diye nasıl konuşur yazarlar okutken sen utanırsün böyle döneklik olurmu diye aynı bahçeli gibi
TEMEL DOGRU 4 yıl önce
böyle sarlatanlari asmak lazim.devlet topluma cok ktü rnek olan bu atami simdiye kadar almaliydi.
Ugur yalçın 4 yıl önce
Türkiyede binlerce imam ve din adamı var binlerce yazar düşünür alim var yiğir olan ben adamım diyen sarayın fikrini almadan polis operasyon yapmadan herhanği bir cemaat hakkında olumsuz yorum yapıp gerçekleri anlatsın herkes kendine inam din adamı vs diyenler hep saray ın emriyle bir cemaate opersyon yapılınca başlıyor atmaya sallamaya şöyleydi böyleydi diye yaa kardeşim daha önce öyle değilmiydi ha ikiyüzlüler vicdansızlar hepiniz ne olduğunu bikiyordunuz aynı fettullah gibi ha utanmazlar

Gelişmelerden Haberdar Olun

@