banner560

ABD'nin PKK'ya tıbbi yardım yapmasına AK Parti'den ilk tepki

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, ABD'nin terör örgütü YPG'ye koronavirüse karşı tıbbi malzeme yardımı yapmasına tepki göstererek, "Teyit yok ama herkes tiynetindekini ortaya koyar" dedi.

Gündem 02.05.2020, 10:57 02.05.2020, 11:04
ABD'nin PKK'ya tıbbi yardım yapmasına AK Parti'den ilk tepki

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'den malzeme yardımı alan ve buna en üst düzeyde teşekkür eden ABD'nin, Suriye'deki PKK'lı teröristlere tırlarla sağlık malzemesi göndermesi tepkiyle karşılandı.

PKK'ya tırlarla gönderip yayınladılar

ABD ordusunun Irak-Suriye Özel Operasyonlar Ortak Görev Gücü resmi Twitter hesabından, terör örgütü PKK/YPG'ye sağlık malzemeleri verildiğini duyurmuştu. 

İşte bu gelişme Türkiye kamuoyunu ayağa kaldırdı. Türkiye'den alıp teröriste sağlık malzemesi veren ABD'nin çirkin tavrı AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş'a soruldu.

"Böyle bir şey varsa fevkalade rahatsız olduğumuzu ifade ediyoruz"

CNN Türk'te Hakan Çelik'in canlı yayınlanan programına konuk olan Kurtulmuş, tartışılan konuya ilişkin şunları söyledi:

"Teyit yok ama herkes tiynetindekini ortaya koyar. İnsanlar azla tiynetlerini değiştiremezler. Biz üzerimize düşeni yaptık. ABD hükümeti de aynı şekilde kendi tiynetlerini gösterdi. Böyle bir şey varsa fevkalade rahatsız olduğumuzu ifade ediyoruz."Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (16)
Misafir 1 yıl önce
Sizde tiynetinizdekileri ortaya koyup gittiniz pkk dostu amerikaya yardım ettiniz. Bravo. Ben hala maske bekliyorum. Allaha havale ettim sizi.
İsimsiz 1 yıl önce
Amerika'ya neden tıbbi malzeme.gonderdigimizi ztn anlamamistim. Sürekli sirtimizdan vuruyor arkamızdan iş çeviriyor herşeyde karşımızda duruyor ama.biz yardım ediyoruz :) ilginç yanı sebep ne. ABD'ye yardım dolaylı yoldan PKK ve ypg yardım bunu herkes anlayabilir yani.
M. M 1 yıl önce
Düşünüyorumda bu AKP yaptığını farklı bir parti yapsa önce paralı troller ve burada her yazıya maydanoz olan şahıslar ne yapardı. Nemi yapardı ülkeyi o partilere oy verenlerin başına yıkarlardı. Herkes şapkasını önüne alsın çok iyi düşünsün. Vatandaşına maske dağıtımında başarılı olamayanların durumu ortada. Yazık çoook yazık
Olli 1 yıl önce
Niye tepki vermis bu akp liler, onlar degilmiydi amarikaya yardim kolileri gönderen, hemde yandasin medyasinda ucaklara doldurulurken
Uyan halkim uyan,
Farozlu 1 yıl önce
Akp zihniyeti her,zaman olduğu gibi iki yüzlülük yapıyor
SELOCAN 1 yıl önce
Rahmetli Deniz GEZMİŞ, ip boynunda son sözü "Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi...." olmuştur....bakıyorum da ayıdan dost olmayacağını ne güzel anlatmış....rahmetle anıyorum...
Ercan 1 yıl önce
Rahmet mi? Bunun anlamını biliyor muydu kendisi?
Murat 1 yıl önce
Çok komiksin akp
Mustafa 1 yıl önce
Abd nin ne mal olduğunu bilmiyormuydunuz da bu kadar şaşırdınız
Yüzüklerin efendisi 1 yıl önce
Ayakkabı kutusuna sığmadılar İsveç'teki bankalar inceleniyor artık bende ne yapayım İngiltere ve Amerika da yatırım yaptım bankalara koydum paraları. Şimdi Hak için Halk için aldığım paralara el koymasınlar diye ne istiyorlar ise yapmak zorundayım ey halkım bunların hepsi sizin için diye bi rivayet çıksa ampul tutup peşinden gidecekler vardır buna eminim.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@