7m


7m

hyundai

ABD'den "Türkiye, Karadeniz’de ciddi miktarda gaz tespit etti" iddiası

ABD’li yayın organı Bloomberg, Türkiye'nin Karadeniz’deki Amasra-1 kuyusunda ciddi miktarda gaz tespit ettiğini yazdı ve ekledi: “Türkiye Cumhurbaşkanı Erdoğan yarın açıklayacak”

Gündem 04.06.2021, 08:11
ABD'den "Türkiye, Karadeniz’de ciddi miktarda gaz tespit etti" iddiası

ABD’li yayın organı Bloomberg’den, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Karadeniz’in Kuzey Sakarya Sahası'nda yer alan arama kuyusu Amasra-1’de devam eden petrol ve doğal gaz arama çalışmaları hakkında "Cuma günü Zonguldak'ta bir müjde açıklayacağız" sözleri üzerine dikkat çekici bir iddia geldi.

Bloomberg’de yer alan habere göre, Türkiye'nin Karadeniz'deki Amasra-1 kuyusunda ciddi miktarda doğal gaz tespit ettiği belirtilerek, Erdoğan’ın yarın açıklayacağı müjdenin bu olduğu ifade edildi. Haberde ayrıca, Türk yetkililerin keşfedilen doğal gazı, devlet petrol şirketi TPAO'nun çıkaracağını ve bunun için herhangi bir dış finansmana ihtiyaç duyulmayacağını söylediği belirtildi.

Amasra-1 kuyusunda tespit edildiği öne sürülen doğal gaza ilişkin Enerji Bakanlığının yorum yapmaktan kaçındığı kaydedildi.


Yorumlar (11)
Hakan 1 yıl önce
Ooo massAllah oy dustukce gaz fiskiriyor mubarek denizden
SALİH 1 yıl önce
AMAN CHP DUYMASIN.
Bilenbiri 1 yıl önce
Duysun kudursun....!
göktürk 1 yıl önce
Sende inandın geriye dönük bak bakalım kaçtane böyle müjde verilmiş hepsi hikaye sıkıştıkca ya petrol ya doğalgaz bulunuyor ama ne hikmetse 6 ayda 6 kez zam gelmesine ses çıkarmıyorsunuz
deniz 1 yıl önce
desene doğalgaz her ay gelen zam her gün gelmeye başlayacak.
bu müjdelere hala inanan varsa ciddi olarak incelenmelidir.
Trabzonlu 1 yıl önce
cıkarmayın dursun cebimizde para kalmadı verecek
Yattara 1 yıl önce
Ülkede nezaman hükümet yetkilileri birşey söylese arkasından zam ve ta halk için kendi menfaatleri için bir şey çıkıyor.Ulke için bir şey yapılmıyor.
Trabzon61 1 yıl önce
128 milyar dolarda vardı,şimdi yok.Sanal âlemde herşey fışkırıyor, gerçekte ise Euro 11 e doğru gidiyor.
Bilenbiri 1 yıl önce
Bi ara CHP lideri (yabancı yatırımcı için)Türkiye'ye yatırım yapmayın...can ve mal güvenliğiniz yok dediydi ..!
ihanetin Dibi......!
Trabzon 1 yıl önce
Ülkemiz adına güzel gelişme inşaAllah 1 trilyon metre küp olur. Lakin sayın Erdoğan devletin alacaklarının faizi silip ana para yüzde 25 silse halk daha rahatlar. Ak parti ve Erdoğan ile devam çünkü alternatif yok CHP BİRŞEY olmaz deva gelecek memleket hareketi kendine hayrı yok. 5 li çete diye bağıranlar İstanbul büyük şehir koça ihale vermesi niye ses çıkarmıyorlar. Ak parti muhalefete yaranmak vazgeçip halkın sesini duymalı. İhale ve işe alımlar adalet sağlamalı. Milletin aç olduğu yerde içki sefası yapıp sanatçı gül oynasın yapan veli ağbabaya oy yok. Lakin ak parti oy almak için özgürlük adı altında bazı şeylere ses çıkarmaması ak parti sonunu getiriyor. HA işsizlik diyecekler ak parti özel sektör önünü açıp bunca yatırım yaptı işsizliğini azalttı. HA üniversite kontenjanların ise hata ak parti bu kadar üniversite mezunu kamu istihdam edemez balık tutmayı öğretmeli vesselam
OFLU61 1 yıl önce
Hadi ordan,makarnaya bu kadar yazılmaz.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın

Gelişmelerden Haberdar Olun

@