ABD'den Kaşıkçı açıklaması - "Uzaklaşmak istemiyoruz"

ABD Başkanı Donald Trump, Kaşıkçı olayı yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemediklerini söyledi.

ABD'den Kaşıkçı açıklaması - "Uzaklaşmak istemiyoruz"

ABD Başkanı Donald Trump, kayıp Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı'yla ilgili bir açıklama daha yaptı.

ABD Başkanı, "Kaşıkçı meselesi yüzünden Suudi Arabistan'dan uzaklaşmak istemiyoruz. Terörle mücadelede ve İran meselesinde Suudi Arabistan'a ihtiyacımız var" ifadelerini kullandı.

Trump, "Kaşıkçı olayını geçiştirmek niyetinde değilim. Eğer varsa, Türkiye'den ses ve görüntü kayıtlarını istedik" diye konuştu.

Trump, "Muhtemelen bu hafta bitmeden neler olduğunu öğrenmiş olacağız" şeklinde konuştu.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan bir diğer isim de ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo oldu. Pompeo, ABD'nin konuyu 'ciddiyetle' ele aldığını söyledi.

Pompeo, Kaşıkçı'nın öldürüldüğüne dair ses kayıtları olduğu iddialarıyla ilgili olarak bu ses kayıtlarını dinleyip dinlemediği yönünde gelen bir soruya, "Bunun hakkında söyleyecek bir şeyim yok" şeklinde yanıt verdi.

ABD Dışişleri Bakanı, "Bir ülke kanunsuz bir iş yapıyorsa, bu kabul edilemez. Böyle bir eylemi kimse savunmayacak. Ne olduğunu basitçe açıklamalılar" ifadelerini kullandı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Can
Can - 1 ay Önce

Sizin öldürdüğünüz kabak gibi ortada, Cemal Kaşıkçı Rus istihbaratına çalışıyordu Amerikanın insanların beynini kendi emellerine yönlendiren bir silah projesini ele geçirdiğini ve Ruslara teslim etmesine fırsat verilmeden parçalara bölünüp öldürüldü cesette parçalar halin de küçük çantalara koyulup görevliler tarafından her personelin elinde bir çanta ile dışarı çıkartıldı adama doğradınız ne anlatıyon

banner426

banner443

banner441