banner556

4'lü zirve sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama!

Telekonferans ile yapılan 4'lü zirve sona erdi.

Gündem 17.03.2020, 19:42
4'lü zirve sona erdi! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan açıklama!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Başbakanı Angela Merkel ve İngiltere Başbakanı Boris Johnson'la video konferans görüşmesi gerçekleştirdi.

Görüşme öncesi Kısıklı'daki konutundan ayrılan Erdoğan, Vahdettin Köşkü'ne geldi.

Dörtlü zirvede yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele bağlamında ortak hareket imkanları, Suriye krizinin çözüm yolları, İdlib'e yönelik insani yardım yöntemleri, sığınmacı meselesi, Libya'daki son durum, Avrupa Birliği'nin durumu ile Türkiye-AB ilişkiler ele alındı

Daha önce İstanbul'da yapılması planlanan zirve, koronavirüs nedeniyle alınan önlemler çerçevesinde video konferans ile gerçekleştirildi.
 

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'DAN ZİRVE AÇIKLAMASI

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Twitter'dan zirveyle ilgili açıklamalarda bulundu. Erdoğan yaptığı açıklamada, "Bugün Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Almanya Şansölyesi Angela Merkel ve Birleşik Krallık Başbakanı Boris Johnson ile video konferans yöntemiyle 4’lü bir zirve gerçekleştirdik. Zirvede Koronavirüs ile mücadeleden İdlib’de yaşanan insani durum başta olmak üzere Suriye krizinin çözüm yollarına, sığınmacı meselesinden Türkiye-AB ilişkilerine kadar pek çok konuda kapsamlı değerlendirmeler yapma imkanı bulduk. Bölgesel ve küresel düzeyde içinden geçtiğimiz bu zor süreçte, diplomasiyi ve iş birliği mekanizmalarını daha aktif bir biçimde işletecek, sorunlarımızı bir an önce çözüme kavuşturmak için çalışmalarımızı kararlılıkla sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar (4)
yakun 11 ay önce
Bu zirve ne için yapıldı, sonuç olarak ne karar alındı. Öyle yuvarlak "iş birliği" karar bu mu? Somut bir şey yok mu?
İbraaa 11 ay önce
Bir virüs çıktı Erdoğan 1 haftadır kayboldu... virüsten korkan baş komutan.:)))
Vatandas 11 ay önce
Korona morona parasi serveti olanlar hapi yutona. Parasi serveti olmayip akillini koronayla bozanlar akilli ola vola size ne ola.
m bora 11 ay önce
avmeler hala acık ne önlemi aldılar acaba

Gelişmelerden Haberdar Olun

@