23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı geldi!

23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı uygulanacak.

Gündem 21.04.2021, 22:32 21.04.2021, 22:39
23 Nisan'da sokağa çıkma yasağı geldi!

İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine "23 Nisan Sokağa Çıkma Kısıtlaması" konulu genelge gönderdi. Genelgeye göre; 23 Nisan'ın resmi tatil olması dolayısıyla bu hafta sonuna özel sokağa çıkma kısıtlaması 22 Nisan Perşembe günü saat 19.00'da başlayacak. Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'te sona erecek.

KISITLAMA 26 NİSAN 05.00'DE SONA ERECEK

Cuma, cumartesi, pazar günlerinin tamamını kapsayacak sokağa çıkma kısıtlaması, 26 Nisan Pazartesi günü saat 05.00'de sona erecek. Daha önce genelge ile belirtilen "Sokağa Çıkma Kısıtlamasından Muaf Yerler ve Kişiler Listesi" aynen geçerli olacak.

Hafta sonu 10.00- 17.00 saatleri arasında açık olan bakkal, market, kasap, manav ve kuruyemişçi ile şehirlerarası seyahat kısıtlamasına dair usul ve esaslar 23 Nisan Cuma günü de bire bir uygulanacak.

TÖRENLER ASGARİ DÜZEYDE TUTULACAK

Türkiye Büyük Millet Meclisi, Anıtkabir ve Birinci Meclis'te gerçekleştirilecek tören ve kutlamalar dışında tüm il ve ilçelerde Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı aşağıdaki esaslara göre kutlanacak. Milli Eğitim Bakanlığının 06.04.2021 tarih ve 23672112 sayılı yazısı doğrultusunda çelenk sunma törenleri fiziki mesafe koşullarına uygun şekilde asgari düzeyde katılımla gerçekleştirilecek.

Çelenk sunma törenleri dışında kişilerin bir araya gelmesine neden olabilecek kutlama programları yapılmayacak. Bunun yerine Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının coşkusunu yansıtabilecek başta kolluk araçlarından oluşmak üzere araç konvoyları, ses, ışık ve havai ışık gösterileri, mobil araçlarla gösteriler ile çevrimiçi etkinliklere ağırlık verilecek.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama törenlerinde görevli olan kişiler de tören ve kutlama programları süresi ile sınırlı olmak kaydıyla sokağa çıkma kısıtlamalarından muaf tutulacak.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak.Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (8)
BenDeniz 6 ay önce
Bu olay gösteriyor ki cemaatler tarıkatlar bu ülkeyi teslim almıştır.siliyman efendi o görkemli cenazede önlerde saf tutmuştu?
BenDeniz 6 ay önce
Ulusal bayramlarımızda sokağa yasak getirmek Atatürk’e ihanettir.
23 nisan yasak ama bu yasakların gelmesine sebep olan kongler serbestdi dimi 6 ay önce
Sezer
Olli 6 ay önce
Cumhuriyetin degerlerini silmek için coronayi bahane olarak kullanmaya devam ediyorlar, takke tekje takunyalilara yasak yok, Atatürk Cumhuriyetinin degerlerine hep yasak var, bu ülke halki bunlari unutmayacak
Salpazarli 6 ay önce
Tarikatlarla cenazeler,kongreler LEBALEB,Halka gelince dışarı çıkmak yassak.Seçim gününü bekliyoruz.
m.b 6 ay önce
bu kafalan giderseler 3 vakte giderler..
Wakame 6 ay önce
Ben 23 nisana değil akape kongresine gidiyorum diyenlere serbest. Virus akape kongrelerine uğramayacak diye sözleşme yapmış akape ile
DeliDalga 6 ay önce
Ne has oluy. Emins abulada kendilerini Halife ilan etti. Gelmiyrım. Habu zihinler habu gafalar tepede olduğu sürece gelmiyrım memlekete. Ammmmaaaaaa.... bugünlere gelmemize sebep olanlar varya.... ALLAH huzurunda diyrım. Bulursuuz orda bangamatik!!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@