banner536

banner526

banner513

Zigana'daki çığdan kurtulan minibüs şoförü o anları anlattı!

Zigana'da çığdan kurtulan loför o anları anlatırken yöre sakini 2008'de de aynı felaketin yaşandığını söyledi.

Gümüşhane 11.02.2020, 23:15
Zigana'daki çığdan kurtulan minibüs şoförü o anları anlattı!

 Trabzon-Gümüşhane karayolu Zigana Dağı’nda bu akşam yaşanan çığda zarar gören yolcu minibüsünün şoförü yaşadığı o anları anlattı.

Çığdan zarar gören yolcu minibüsünün şoförü Yaşar Taşkın yaşanan çığı anlatarak “Gümüşhane’den 7’de kalktım. Trabzon’a doğru gidiyordum. Zigana Dağı tüneli çıktıktan sonra inişe geçtiğimde baya bir fırtına vardı. Buraya vardığımda çığ gelmişti geriden gelen toz dumana karıştık. Bir anda bizi baya bir toz duman sardı. Nerede olduğumuzu şaşırdık. Araçta 5-6 yolcumuz vardı. Yaralımız yok çok şükür. Yaşananlardan korkmadık” dedi.

2008'de de yaşanmış

Konuyla ilgili iddialarda bulunan yöre sakinlerinden Özgür Yazıcı, çığın yaşandığı bölgede 2008 yılında da çığ yaşandığını ve o dönemde Trabzon Valiliği’ne ve İl Özel İdaresi’ne çığa karşı yamacın ağaçlandırılmasını veya set yapılmasını teklif ettiklerini belirterek “Bize tedbir alınacağını söylediler ancak 2020 yılına geldik, yine bir çığ daha yaşadık. Çığ nedeniyle evimiz de hasar gördü. Ancak çok şükür evde kimse yoktu. 12 yıldır bölgede bir çalışma yapılmadı” dedi.
Öte yandan bölgede çalışan ekipler tipi ve -22 dereceye ulaşan soğuk havaya rağmen yol açma çalışmalarını sürdürürken, şuana kadar çığın altında bir araç veya şahıs bulunamadı.


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
Yorumlar (1)
yakun 5 ay önce
"şuana kadar çığın altında bir araç veya şahıs bulunamadı." Bu nasıl bir ifade; bir araç veya şahıs var mı da bulunamadı? Yoksa yapılan çalışmalar sırasında çiğ altında kalan araç veya şahsa rastlanmadı mı?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@