Yolcu otobüsünde pozitif vaka paniği

Kovid-19 hastası Afganistan vatandaşı, karantinada olması gerekirken yolcu Van-Samsun seferini yapan yolcu otobüsünde yakalandı. Gümüşhane'de girişindeki uygulama noktasında Kovid-19 hastası olduğu belirlenen Afgan yolcu, KYK yurdunda karantinaya alındı.

Gümüşhane 22.06.2021, 09:16
Yolcu otobüsünde pozitif vaka paniği

Van-Samsun seferini yapan yolcu otobüsünde bulunan ve Covid-19 karantinasının 10.gününde olduğu anlaşılan Afgan yolcu Gümüşhane’deki KYK yurdunda karantinaya alındı.

Edinilen bilgiye göre Van’dan Samsun’a gitmek üzere yola çıkan 34 YN 6901 plakalı yolcu otobüsüyle Van’dan binen 21 yaşındaki Afganistan vatandaşı A. K.’nın Gümüşhane girişindeki Akçakale uygulama noktasında Covid-19 testinin pozitif olduğu belirlendi.

Yolcu otobüsünde pozitif vaka paniği

Emniyet güçlerinin 28 yolcunun bulunduğu otobüsteki yolcuları sorgulaması sırasında testinin pozitif olduğu anlaşılan A.K. için İl Sağlık Müdürlüğü yetkililerine bilgi verildi.

Bir süre uygulama noktasında bekletilen otobüste bulunan diğer 27 yolcunun durumu değerlendirildikten sonra “Temaslı” olarak gittikleri yerlerdeki ikametlerinde karantinaya alınmak üzere izin verilirken, Türkçe konuşamayan A.K., bölgeye gelen 112 Acil Servis ambulansı tarafından karantina amacıyla Ahmed Ziyaüddin Gümüşhanevi KYK yurduna götürüldü.

Yolcu otobüsünde pozitif vaka paniği

Afganistan vatandaşı şahsın testinin 10 gün önce pozitif çıktığı, KYK yurdunda ise 14 gün karantina süresini tamamlayıncaya kadar kalacağı öğrenildi.

Yolcu otobüsünde pozitif vaka paniğiTrabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (2)
AlcaTraz 2 ay önce
hudut namustur.???????!!!!!!
Hordogoplu 2 ay önce
Böylelerini çok değil 14 gün döve döve adam edecen o yurtlarda . Kim ne derse desin yorumuma . Yeter artık bıktık böyle cahil insanların haberlerinden .

Gelişmelerden Haberdar Olun

@