Uyanıklığın böylesi! Yaylaya yaptıkları kaçak binalar yıkılmasın diye...

Yaylada kaçak binaları yaptıkları bölgeye “15 Temmuz Mahallesi” adını verdiler 

Uyanıklığın böylesi! Yaylaya yaptıkları kaçak binalar yıkılmasın diye...

Gümüşhane sınırlarında olmasına rağmen Gümüşhaneliler ve Trabzonlular'ın ortak kullanımında olan Taşköprü Yaylası'nda kaçak bina yapanlar ve imar affından yararlanmak isteyenlerin yaptıkları pes dedirtti. 

Bölgedeki 105 yaylanın merkezi konumundaki Taşköprü Yaylası ile Çakırgöl arasında yol kenarında ve dere yatağında çok sayıda yapılaşma dikkat çekerken, bazı vatandaşların insanların milli ve manevi duygularını kullandığı gözlendi. 

15 Temmuz hain darbe girişiminin ardından toplumda oluşan farkındalık ve ülke genelinde birçok alana ve meydana adı verilen “15 Temmuz” bu kez yaylalarda yapılan kaçak yapıların olduğu alana verildi. 

Evlerin olduğu bölgeye "15 Temmuz Evleri" ve "15 Temmuz Mahallesi" tabelalarını gören vatandaşlar toplumdaki duyarlılığın kullanılarak yıkımın önüne geçilmesi için gerçekleştirilmiş acizane bir girişim olarak nitelendirdiği yapılaşma ve 15 Temmuz isminin arkasına gizlenerek mera alanları üzerine yapılan binaların estetikten yoksun ve garip mimaride olması yadırganırken, 15 Temmuz’un isminin kaçak göçek işlerde kullanılması “Uyanıklığın ve duygu sömürüsünün böylesi” yorumlarına neden oldu. 

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 10:46


Son dakika Trabzonspor haberleri ve Son dakika Trabzon Haberleri
YORUM EKLE
YORUMLAR
Albatros
Albatros - 3 hafta Önce

Devlet babadan istediğim bir an önce bu saçmalıklara son vermesi adam yaylada 2 ay bile kalmıyor 3 katlı ev yapıyor devletin acilen tek tip model ev projesini hayata geçirmesi lazım tüm dağları mahvettiniz kazmayı eline alan dağları köstebek yuvasına çevirdi yazık toplum halk enteresan eğitim olmayan ülkede ortaya çıkan bunlar çocuklarımıza ve neslimize bırakacağımız dünya bu ....Eyyyyyy toplum kendine gel aklımız güzel olaylar için çalışsın ????????sesimi duyunn

Merandes
Merandes - 3 hafta Önce

Şehir merkezleri ve köyler kaçak, yaylada ne yapacak bu devlet! Kabile devleti sınırını aşamadık aşamayacağız bu kafayla.

Ali
Ali - 3 hafta Önce

yaylada tanklar yurumus ordakilerde tankin onune dinamit atip havaya ucurmuslar sonra f16 lari sapanla yere dusurmusler icindekileri vura vura gebertmisler

Hasan
Hasan - 3 hafta Önce

Afet evleri yzsaydınız

İsimsiz
İsimsiz - 3 hafta Önce

Araplara satsalar dahamı iyi olurdu

banner426

banner443

banner441