banner556

Sporcu valinin yeni hedefi yamaç paraşütü

Erzurum Valisi Okay Memiş futbol, masa tenisi, bilardo, bisiklet ve basketbolun ardından adrenalin sporları rafting ve kanoya da başladı. Vali Memiş, yamaç paraşütünde ise, "Yükseklik korkum var ama deneyebilirim" dedi.

Gümüşhane 26.07.2019, 12:25
Sporcu valinin yeni hedefi yamaç paraşütü

Gümüşhane Valiliği yaparken 27 Ekim 2018 tarihli kararnameyle Erzurum'a atanan Vali Okay Memiş, sporcu kimliğiyle dikkat çekti. Futbola olan tutkusuyla bilinen, valilik konağına bilardo masası kurduran Vali Memiş, kent merkezinde düzenlenen bisiklet turu etkinliklerine de en önde katılan isimlerden biri oldu. 23 Mart'ta Erzurum'un ev sahipliği yaptığı off-road şampiyonasında pilotluk yaparak macera sporlarına başlangıç için ilk adımı atan Vali Memiş, Palandöken'de kar raftingi heyecanı yaşadı. 25 Haziran'da tanıtım için gittiği Uzundere'de baraj gölünde kano yapan Memiş, coşkun akan Tortum Çayı'nda sporcularla birlikte bindiği rafting botunda kürek çekti.

Her türlü sporu başarıyla yapan merhum Vali Recep Yazıcıoğlu'nu 'Büyük üstat' olarak anan Vali Memiş, Erzurum'da düzenlenen bir etkinlikte Palandöken Dağları'ndan atlayan paraşütçüleri izledi. Vali Memiş, "Yamaç paraşütü yapar mısınız?" sorusuna, "Yamaç paraşütü konusunda emin değilim. Biraz yükseklik korkum var ama deneyebilirim" cevabını verdi.

Erzurum'un her köşesinin farklı güzellikler taşıdığını söyleyen Vali Memiş, bunları tanıtmak için çalışmalarını sürdüreceğini söyledi. İspir Çoruh'ta rafting, Hınıs kanyonlarında trekking yapacaklarını vurgulayan Memiş, "Biz millet olarak biraz izleyiciyiz. Avrupalı spor yapıyor, kayak yapıyor, biz de onları izliyoruz. Neden bu hayatın içine girmiyoruz. Ben zaten kendim sürekli spor yapıyorum" dedi. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@