banner536

banner526

banner513

Özel eğitim okullarından el sanatları sergisi

Gümüşhane'de özel eğitim okullarının el sanatları sergisi yapıldı.

Gümüşhane 16.05.2019, 11:54
Özel eğitim okullarından el sanatları sergisi

 Gümüşhane'de özel eğitim okullarının el sanatları sergisinde öğrencilerin yaptığı ürünler sergilendi.
 
Gençlik Parkı Fuaye ve Sergi alanında düzenlenen sergide, Gümüşhane Özel Eğitim Meslek Okulu ve Gümüşhane Özel Eğitim Uygulama Okulu öğrencilerinin el sanatları atölyelerinde hazırladığı ürünler sergilendi. Açılışını Vali Vekili Ali Arıkan, İl Milli Eğitim Müdürü Seydi Doğan ve ilgili okul kurum müdürlerinin yaptığı sergide özel öğrenciler tarafından yapılan eserler gezildi. Vali Vekili Arıkan bir tablo satın alırken, Ramazan ayı nedeniyle serginin iftardan sonra da açık tutulması kararlaştırıldı.

Gümüşhane Özel Eğitim Meslek Okulu öğrencisi 17 yaşındaki Niyazi Kocabıyık, kendi elleriyle yaptığı sirkeler, pastalar, turşular, mantılar, makarnalar, erişteler ve sironları sergiledi. Öğrenci bu ürünlerin yapımının zevkli olduğunu söyledi. 
Gıda Teknolojisi Öğretmeni Ömer Kastan ise, “Çocuklarla birlikte beceri modülleri doğrultusunda sirkeler, turşular, hamur işleri yapıyoruz. Çocuklarımız ilk defa yaptıkları için başlarda zorlandılar. Ellerinin alışmasının ardından gıda atölyesini bırakmak istemediler. Sergideki ürünlerin tamamını öğrencilerimiz yapıyor” dedi.
 
El Sanatları Öğretmeni Seher Eroğlu, 16 öğrencisinin el sanatları atölyesinde dekoratif sanatlar ve el dokuma bölümünde ürünler yaptıklarını, çocuklarının ilgisinin çok iyi olduğunu belirterek, “Çocuklarımız özel çocuklar ama özellerin arasında yetenek anlamında da özel çocuklarımız var. Hepsi çok yetenekli. Bizim desteğimizle çok güzel, satılabilecek düzeyde ürünler çıkarabiliyoruz” diye konuştu.
 
Özel Eğitim Uygulama Okulu El Sanatları Öğretmeni Hülya Karaoğlu da 13 öğrencilerinin olduğunu, örgüyle başlayıp dikiş, hamur, rölyef yaptıklarını, daha çok geri dönüşüm üzerine doğada atık olan ürünleri toplayıp tekrar kullanır duruma getirdiklerini söyledi. Karaoğlu, bu çalışmaların kimi öğrenciyle 1 ayda bitirilirken, kimi öğrenciyle de 9 ay sürdüğünü ifade etti.
 
Kesim ve yapıştırma ile ortaya tablo çıkaran öğrencilerden Giray Karaçam, yaparken çok mutlu olduğunu, sergi sırasında tablonun beğenilmesinin de gurur verici olduğunu söyledi.

Özel eğitim okullarından el sanatları sergisi


Trabzon Haber ve Trabzonspor Haber

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@